10 Ekim Katliamın üzerinden 7 yıl geçti, AKP-MHP iktidarı katliamı aydınlatmadı

Ankara Gar Katliamı’nda 17 yaşındaki kızını kaybeden Faik Deli, “Katledildik ama inancımızdan ve demokrasiye olan bağlılığımızdan ödün vermedik” dedi. Yaralı kurtulan Cihan Andiç’in annesi Altuna Andiç da demokratik mücadeleye dikkat çekti.

Ankara Gar Meydanı’nda yapılmak istenen “Barış mitingi”ne yönelik gerçekleştirilen DAİŞ saldırısında 104 kişinin yaşamını yitirmesi üzerinden 7 yıl geçti. Aileler tam olarak 72 aydır hiç durmadan “adalet” talebiyle katliamın gerçekleştirildiği Gar Meydanı’nda kendilerine dayatılan hukuksuzluğa karşı mücadele veriyorlar. Katliamın üzerinden 7 yıl geçmesine rağmen AKP-MHP iktidarı katliamı aydınlatmış değil.

Dönemin Başbakan’ı Davutoğlu kendini patlatmadan yakalamayız

Dönemin Başbakan’ı Ahmet Davutoğlu, canlı bomba listesinin ellerinde olduğunu ancak “Türkiye hukuk devleti olduğu için bu insanlar kendilerini patlatmadan bir şey yapılamayacağını” açıklıyordu. Davutoğlu, daha sonra seçim ile katliam arasındaki bağa da “Ankara’daki terör saldırısı sonrasında anket yaptık ve kamuoyunun nabzını tutuyoruz oylarımızda bir yükseliş trendi var” sözleriyle dikkat çekti.

MA’nın haberine göre, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ise “Kalkıyorlar ‘Burayı DAEŞ yaptı, bilmem kim yaptı’ diyorlar. Bu tamamen kolektif bir terör eylemidir. Hepsi beraber ortak olarak bu eylemi planlamışlardır” diyerek, katliamın DAİŞ tarafından yapılmadığını savundu. Diğer yandan yaşanan katliamın ardından açılan soruşturmada ve görülen davada DAİŞ hücrelerinin polis, jandarma ile ilişkileri, ellerini kollarını sallayarak, Ankara’ya geldikleri ortaya çıktı.

Haber: Cengiz Demirtaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here