5 kişinin öldüğü kazada şoförün kanında uyuşturucu çıktı.

Gebze’de 4’ü öğrenci 5 kişinin öldüğü kazada şoförün kanında ve idrarında uyuşturucu tespit edildi.

Kasım 2021’de Kocaeli’nin Gebze ilçesinde 4’ü öğrenci 5 kişinin öldüğü, 17 kişinin yaralandığı kazada tutuklanan sürücü Mehmet Özdemir’in kan ile idrar örneklerinde uyuşturucu maddeye rastlandı. Ayrıca midibüsün servis taşımacılığı ile ilgili birçok belgesinin eksik olduğu ve ikiz plakalı çıktığı tespit edildi. Özdemir duruşmada, 1 hafta uyuşturucu kullandığı itiraf etti fakat kaza anında uyuşturucu etkisinde olmadığını öne sürdü.

METAMFETAMİN ÇIKTI

DHA’nın aktardığı bilgilere göre, Özdemir’den alınan numuneler, Adli Tıp Kurumu, Kimya İhtisas Dairesi, Acil Toksikoloji Şubesi yetkililerince incelendi. Özdemir’in kan ve idrar örneklerinde, ‘metamfetamin’ ve ‘amfetamin’ isimli uyuşturucu maddelerin yanı sıra narkotik benzeri bir ağrı kesici olan ‘tramodol’ ilacına rastlandığı belirtildi.

9 Kasım 2021’de Kocaeli Gebze’de Mehmet Özdemir idaresindeki öğrenci servis midibüsü, yolda yürüyen Birsen Giriş’e çarptıktan sonra kontrolden çıkarak köprüden dereye uçtu. Kazada Birsen Giriş, öğrenciler Mert Efe Akıllı, Esma Nur Avcı, Rabia Üst ve Ege Yılmaz hayatını kaybetti, 17 kişi yaralandı. Kazada ağır yaralanan sürücü Özdemir’in sağ bacağı ise hastanede kesildi. Tedavisinin ardından gözaltına alınıp, adliyeye sevk edilen Özdemir, ‘taksirle birden fazla kişinin ölüme ve yaralanmaya neden olma’ suçundan tutuklandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here