Akıllı telefon kullanıcılarına özel yol!

0

Gündelik hayatımızın bir parçası haline gelen akıllı telefonlar, kullanıcıların elinden bir türlü düşemiyor. Bu durumda özellikle yolda telefon kullanan yayalar için tehlikeli bir durum oluşturuyor. Bu kullanıcılar, yürürken diğer yayalara ya da daha kötüsü araçlara çarpabiliyorlar. Polonya’da halk tarafından gerçekleştirilen akıllı telefon kullanıcılarına özel yol projesi, bu durumların önüne geçmeyi planlıyor. İşte akıllı telefon yolu!

Ancak söz konusu yolu alışılmışın aksine hükümet değil Varşova Belediyesi’ninvatandaşları yaptı. Her gün öğrencilerden kaynaklanan yoğun yaya trafiğine maruz kalan Varşova Teknik Üniversitesi’nin bulunduğu Nowowiejska Sokağı’nda özellikle öğrencilerin vazgeçilmezi olan akıllı telefonlarla yürümeleri için bisiklet yolunun yanına kendi istekleriyle akıllı telefon yolu yaptı.

İlk olarak Polonya’da gerçekleştirilen akıllı telefon yolunu ilerleyen zamanlarda diğer ülkelerin de örnek alabileceği proje olarak görülüyor. Çünkü yolda çok fazla elinde akıllı telefon ile birlikte yürüyen insan mevcut. Bu durum kaldırımda olsa dahi insalar tarafından sıkıntı olabiliyor. Akıllı telefon kullanıcılarına özel olarak yapılan bu yol, tüm bunları ortadan kaldırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here