• Per. Kas 26th, 2020

İMC Haber 24

Haber sokakta, haber yerde!

Ankara’da polisten öğrencilere ajanlık teklifi

İnsan Hakları Derneği (İHD) ve Öğrenci Kolektifleri Ankara’da faşist Türk polisinin, bir öğrenciyi gözaltına alıp ajanlık teklif etmesi üzerine basın açıklaması yaptı. Üniversite öğrencileri, “Bilinmelidir ki bugünden itibaren Öğrenci Kolektiflerinden herhangi bir arkadaşımızın başına gelecek bir olaydan Ankara Emniyeti sorumludur” dedi.

İHD Ankara Şubesi’nde yapılan basın açıklamasında ajanlık ve muhbirlik dayatmasıyla öğrencilerin baskı altında tutulmak istendiğine dikkat çekildi.

Basın açıklamasını okuyan Öğrenci Kolektifleri üyesi Nisan Çıra, “Bugüne dek bu engeller karşısında kararlı, inatlı mücadelemizi sürdürdük” diyerek şöyle devam etti:

“TEHDİTLERİN HİÇBİRİNDEN KORKMUYORUZ”

“Bunca zamandır uyguladıkları korku politikalarıyla başarıya ulaşamayan siyasi iktidar ve Emniyet güçleri bu çabalarının da boşa çıkacağını bilmelidir. Bilinmelidir ki bugünden itibaren Öğrenci Kolektiflerinden herhangi bir arkadaşımızın başına gelecek herhangi bir olaydan Ankara Emniyeti sorumludur. Baskı, gözaltı, tutuklama, ajanlık gibi tehditlerle istenilen şey başarılamayacak, bizi mücadelemizden alıkoyamayacaktır. Üniversiteye, bize dönük bu hukuk dışı uygulamalardan derhal vazgeçilmelidir. Bizim bu zamana dek verdiğimiz mücadeleler ortadadır. Bizler eşit, özgür, demokratik üniversiteyi eşit, özgür, laik bir ülkeye kuracağız umuduyla mücadelemizi büyütmekte kararlıyız. Bu umuttan aldığımız cesaret ile bir kez daha söylüyoruz, biz bu tehditlerin hiçbirinden korkmuyoruz, mücadelemizden geri durmuyoruz, gençliğin bu iradesi karşısında korkması gerekenler sizlersiniz. Çünkü biliyoruz üniversite memlekettir, memleket susmaz.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir