Artık kolunu kullanamıyor

0

Nusaybin’de patlayan havan topuyla yaralanan yaşlı kadın sakat kaldı

Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik 9 Ekim tarihinde başlattığı ve ateşkese rağmen hala süren saldırılarda, ilk günlerde saldırıların yoğun olarak yaşandığı Kamişlo-Nusaybin hattında Nusaybin’e düşen havan topları sonucunda 12 kişi hayatını kaybetmiş, 50’den fazla yurttaş da yaralanmıştı. Olayın üzerinden iki ay geçti. Nusaybinliler, hayatı normal akışına döndürmeye çalışırken, düşen havan topları nedeniyle yaralananların tedavisi de devam ediyor. 9 Ekim akşamı sınıra yakın Kışla Mahallesi’nde bulunan evinin önünde oturduğu esnada düşen havan topunun patlaması sonucu yaralanan Sinem Atay (57), omzundan yara aldı. Uzun bir tedavi süreci geçiren Atay, sol kolunu kullanmakta zorluk çekiyor.

Patlamanın ardından sol kolunu neredeyse hiç kullanamadığını söyleyen Atay, “Şimdi bardak almaya çalıştığımda bile elim titriyor. Titrediği için bardağı bile tutamıyorum. Bir şey yapmak istediğimde elim engel oluyor ve titriyor. O gün havan topu direk aramıza düştü. Parçaları benim omzuma geldi ama o etkiyle düşünce kolumun hepsi zarar gördü. Biz yaralandık ama ölen insanlar oldu. Biz o günleri asla unutmayız. Bu savaş, katliam daha kaç defa başımızdan geçecek” diyerek hayata geçirilen savaş politikalarına tepkisini dile getirdi.

Sinem’in oğlu Saim Atay ise “Bu havan topu yukarı taraftan geldi. Suriye’den geldi diyorlar ama o tarafta Suriye yok bu tarafta var. Yani Rojava bu tarafta ama bomba başka yerden geldi. Hepimiz kapının önünde oturuyorduk geldi ortamıza düştü. Bana bir şey olmadı ama annem ve dört kişi daha yaralandı. Bir tane de değil iki tane atıldı. O günlerde Suriye tarafından buraya tek bir kurşun bile gelmedi. Oranın hepsi bizim akrabamız bizim kanımız bize nasıl ateş eder ki?” diye sordu.

Kaynak: JINNEWS

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here