Aydın’da ırkçı saldırıya uğrayan Iğdırlı aile şikayette bulundu

Aydın’ın İncirliova ilçesinde satın aldıkları evi görmek için gittikleri Arpadere köyünde ırkçı saldırıya uğrayan Iğdırlı aile, saldırganlar hakkında şikâyette bulundu. Saldırı sırasında tecavüzle tehdit edilen Semra Türkan İncirliova Jandarma Karakoluna giderek ek ifade verdi. İfadesinde tehdit ve saldırı sırasında edilen ırkçı hakaretleri de anlatan Türkan bu sırada karakola gelen saldırganlardan birisini de teşhis etti.

Türkan ek ifade verdi İncirliova’da saldırıya uğrayan yurttaşların avukatlığını üstlenen Işık Arcan, jandarmada alınan ilk ifadelerin baştan savma ve avukatsız alındığını söyledi. Bugün savcılığa ek ifade için dilekçe verdiklerini ve Semra Türkan’ın tekrar ifade verdiğini kaydeden Arcan, şunları ekledi: “Ek ifadede köylülerin ırkçı söylemlerini, tecavüz tehdidi, kafalarına silah dayandığı şeklinde ifade verdi. İfade Aydın Cumhuriyet Savcılığı’na gidince, savcılık ne yapacak bilmiyoruz. Ama savcı ile yaptığım görüşmede ilgileneceğini, buna müsamaha göstermeyeceğini söyledi. Ailenin diğer bireyleri için de ek ifade talebinde bulunacağız.” MA’nın haberine göre, saldırganların ifadelerinde, “İncir çalmaya geldiler. Bize saldırdılar” iddialarında bulunduklarını aktaran Arcan, Semra Türkan’ın verdiği ifade ile iddiaların yalan olduğunun ortaya çıktığını belirtti.

KADIN ÖRGÜTLERİNE ÇAĞRI

Avukat Işık Arcan, “Bütün kadın örgütlerini harekete geçirmek istiyoruz. Sonuç olarak ‘erkekleri döveriz, kadınlara tecavüz ederiz’ mantığıyla hareket ediyorlar” diye konuştu.

Haber: Cengiz Demirtaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here