Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na: Dokunulmazlık için müracaat etsin de alnını karışlayalım

0

 


MHP İstanbul İl Teşkilatı’nın iftar programında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul seçimleri hakkında konuşurken Ekrem İmamoğlu’nu ve ona oy verecek yurttaşları ‘Haçlı yedekleri’olarak nitelendirdi:

“Türkiye’nin ve İstanbul’un istikbalini güvenceye almak mecburiyetindeyiz” diyen Devlet Bahçeli, “İstanbul tertemiz vicdanlara emanet edilmelidir. İstanbul şaibesiz, şüphesiz, lekesiz iradeyle yükselebilecektir. Sorarım sizlere, İstanbul’un kaderi terör örgütlerinin, yani Haçlı yedeklerinin tasallutuna nasıl havale edilecektir? Kandil çetesi, Pensilvanya şebekesi nasıl olup da İstanbul’a söz geçirecekler, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimini hangi yetkiye dayanarak etkileyebileceklerdir? PKK’lı caniler devamlı açıklamalar yapıp Ekrem İmamoğlu’nu övüyorlar.”

‘CHP GENEL BAŞKANI KONTROLDEN ÇIKTI’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun YSK’nin iptal kararıyla ilgili konuşmasında suç işlediğini tekrarlayan Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nu dokunulmazlığının kaldırılması için başvuru yapmaya davet etti:

“YSK’nın kararına karşı nefret diline sapan CHP Genel Başkanı alenen suç işlemiştir. CHP Genel Başkanı kontrolden çıkmıştır. Müessif Çubuk olayı anlaşılan düşünme melekelerini kaybettirmiştir. YSK’nın kararını beğenmeyebilirler. Ancak hakaret edemezler, hedef gösteremezler, müfterilik yapamazlar, kötü söz söyleyemezler. Kılıçdaroğlu’na dokunulmazlığını kaldırılması için başvuru yapmaya davet eden Devlet Bahçeli, “Bu şahıs kendine güveniyorsa, yüreği yetiyorsa, cesareti varsa, dokunulmazlığının kaldırılması konusunda TBMM’ne müracaat etsin de görelim, alnını karışlayalım. O zaman geldiğinde dokunulmazlığının kaldırılmasına ilk oyu şahsen ben vermezsem namerdim. İşlemiş olduğu suçlardan dolayı da yargı önüne çıkmasına seve seve hizmet etmezsek gök girsin kızıl çıksın.”

‘NEYMİŞ, ÇOK GÜZEL ŞEYLER OLACAKMIŞ, YERE BATSIN SİZİN GÜZELİNİZ’

Sırasıyla CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nu, oy verecek yurttaşları ve CHP Genel Başkanı KIlıçdaroğlu’nu tehdit eden Bahçeli ‘Herşey çol güzel olacak’ mesajları paylaşanları da tehdit etti. Bahçeli uzun yıllardır varlığını reddettiği Kürtlere, ‘Kürt kökenli kardeşlerim’ diye seslendi:

“Neymiş, çok güzel şeyler olacakmış. Yerin dibine batsın sizin güzeliniz. Çirkinlik ne zamandır güzel olarak görülüp değerlendiriliyor? Kundaktaki bebeklere kurşun atılırken de güzel şeyler mi oluyordu? 19 Nisan’dan bugüne kadar 12 vatan evladı şehit düşerken de çok güzel şeyler mi yaşanıyordu? FETÖ çok güzel şeyler olacak diyor, CHP de papağan gibi aynı şeyi tekrarlıyor. Martın sonu bahar diyorlardı, demokrasinin kara kışını yaşattılar. Şu kepazeliğe bakar mısınız, sözde sanatçısı aynı havada, komedyeni aynı tarzda, şarkıcısı aynı hizada, işadamı aynı üslupta. Be hey alçaklar, ihanetin nesi güzeldir, kötülüğün neresi güzel olacaktır?

‘Her şey güzel olacak’ bayağı sözü ve batışın şifresiyle; FETÖ’nün değirmenine su taşıyanlar, PKK’nın kanlı silahından tutanlar, Türkiye düşmanlarının ekmeğine yağ sürenler surda gedik açmak için çırpınsalarda and olsun başaramayacaklar. 31 Mart’ta PKK-FETÖ destekli karanlık eller devreye girmiştir. Kürt kökenli kardeşlerim, inanıyorum ki, bu oyuna gelmeyeceklerdir. İstismar çabaları dikiş tutmayacak, aldatma kampanyası bu defa sonuç vermeyecektir.”

BİR TEHDİTTE ABDULLAH GÜL’E:

Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim iptal kararını eleştiren 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e de sert sözlerle seslenen MHP lideri Bahçeli, “Şimdilerde AK Partiyle köprüleri atan eski Cumhurbaşkanı da 2009’da çok güzel şeyler olacak sözleriyle yıkım sürecinin fitilini tutuşturmuş, Güroymak’a Norşin dersek ne çıkar diyecek kadar siyasi çürüme yaşamıştı” dedi.

Kaynak:Artı Gerçek