Bakan Vedat Bilgin’den asgari ücret açıklaması

Asgari ücret ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den yeni bir açıklama geldi. 

Bilgin, “Salı günü asgari ücretin müzakeresinde uzlaşmaya varacağız” dedi. Bilgin, “Emekçilerimizin beklediği, işverenlerimizin de ödeyebileceği bir ücret seviyesinde uzlaşma sağlayacağız” diye konuştu.

Komisyonda işçi heyetine başkanlık yapan Türk-İş Genel Sekreteri Pevrul Kavlak da bir açıklama yaptı. Kavlak, “Herkes asgari ücretin kaç lira olacağıyla ilgili” dedi, komisyonda ücret kadar önem verdikleri bir konunun da vergi düzenlemesi olduğuna çekti.

Kavlak, “Masada bu kez, hepimizin canını yakan vergi oranlarıyla ilgili değişiklik talep edeceğiz. Bu adaletsizliği giderin diyeceğiz” dedi.

Kavlak, asgari ücret zammı için ise “Asgari ücretin insan onuruna yaraşır bir düzeyde olması için elimizden geleni yapacağız. diye konuştu. Kavlak, işçilere, “Gerekirse sizi meydanlara çağıracağız” sözleriyle seslendi.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun, yeni yılda geçerli olacak asgari ücret rakamını belirleme çalışmaları kapsamında üçüncü toplantı tarihi de belli oldu. Komisyon 20 Aralık’ta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda toplanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here