Cizre ve 10 Ekim Ankara Gar katliamı için açıklama yapan ve haklarında dava açılan avukatların duruşması 24 Ocak’a ertelendi

Cizre’de sokağa çıkma yasağı sırasında hayatını kaybedenler ve 10 Ekim Ankara Katliamında yaşamını yitirenler için İstanbul Barosu ve İstanbul Adliyesi önünde yaptıkları basın açıklamaları nedeniyle haklarında, “Toplantı ve gösteri kanununa muhalefet etmek” ve “örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla dava açılan 19 avukatın yargılandığı davanın 28’inci duruşması İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Davada yargılanan ve Gezi Davası’nda tutuklu bulunan Avukat Can Atalay, bulunduğu Silivri Kapalı Cezaevi’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katıldı. Bunun yanı sıra müdafi Avukat Serhat Çakmak, Yıldız İmrek, Fehmi Hasanoğlu ile çok sayıda avukat da duruşmada hazır bulundu.

Başlayan duruşmada söz verilen iddia makamı, eksik hususların giderilmesini talep etti. Avukatlar ise Can Atalay’ın SEGBİS ile duruşmalara katılmasını talep etti. Ara kararını açıklayan mahkeme, yargılanan bazı isimler hakkında farklı mahkemelerde hala açık olan dosyaların bir örneğinin mahkemeye getirilmesine karar vererek, duruşmayı 24 Ocak 2023’e erteledi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here