‘Darbenin siyasi ayağı bizzat AK Parti’nin kendisidir’

0

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle attığı tweet’te AKP’nin kendi içini temizleyemediğini söyledi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 15 Temmuz darbe girişiminin siyasi ayağının şimdiye kadar neden ortaya çıkarılmadığını sordu.

Twitter hesbından bir dizi tweet paylaşan Karamollaoğlu, darbenin siyasi ayağının AKP içinde yer aldığını söyledi. Saadet Lideri, hükümetin bu nedenle asıl faillere yönelmediğini ancak çok sayıda masum insanın darbecilikle ilişkilendirilerek mağdur edildiğini söyledi.

Karamollaoğlu!nun açıklamaları şöyle:

“15 Temmuz’la alakalı şu soruyu sormak istiyorum; darbeyi organize edenler nerede, bu işin siyasi ayağı nerede? 3 yıldır biz bu soruya cevap alamıyoruz.

İktidar da bu soruya cevap vermemekte ısrarcı. Darbeye iştirak ettiğini iddia ettikleri terziye kadar gidip buluyorlar, fakat işin siyasi ayağını bir türlü bulamıyorlar. Olan yine gariban, kimsesi olmayan insanlara oluyor.

15 Temmuz’dan sonra ortaya çıkan bu adaletsiz tablonun düzeltilmesi elzemdir. Eğer 15 Temmuz tam manası ile bir destana dönüşsün isteniyorsa, bu işin siyasi ayağı ortaya çıkarılmalıdır!

Biz şimdi darbenin siyasi ayağı diyoruz ya, aslında bu bizzat AK Parti’nin kendisidir. AK Parti kendi içini temizleyemediği için dikkatleri başka tarafa çekmekte ve masum insanların canını yakmakta ne yazık ki hiç çekinmiyor.”

Kaynak: ArtıGterçek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here