Dedeoğulları ailesi avukatı Abdurrahman Karabulut’tan açıklama

0

Dedeoğulları ailesinden 7 kişiyi öldüren zanlı Mehmet Altun katliamın üstünden 6 gün geçtikten sonra yakalandı.

Altun ifadesinde iki aile arasında barış sağlamak için gittiğini ifade etse de Dedeoğulları ailesi avukatı Abdurrahman Karabulut, Altun’un ifadelerinin çelişkilerle dolu olduğunu söyledi.

30 Temmuz’da gerçekleştirdiği saldırı sonrası kaçan zanlı Mehmet Altun, iki gün önce Bozkır mahallesindeki bir mezarlıkta saklanırken yakalandı. Gözaltına alınan Altun, ilk ifadesinde, Dedeoğulları ailesinin evine, 12 Mayıs tarihinde Dedeoğulları ailesine yapılan saldırının ardından tutuklanıp serbest bırakılan ablası Ayşe Keleş, halen tutuklu olan eniştesi Lütfi Keleş ve diğer akrabaları hakkındaki şikayetlerinden vazgeçip, ‘barış sağlamak için gittiğini’ öne sürdü.

Zanlı Mehmet Altun’un açıklamalarının çelişkiler içerdiğini söyleyen Dedeoğulları ailesinin avukatı Abdurrahman Karabulut, “Katil zanlısı ifadesinde saldırıdan hiçbir aile ferdinin haberinin olmadığını söylüyor.
Oysa bütün aile fertlerini de çok iyi tanıdığını ve akrabaları hakkındaki şikâyetlerden vazgeçilmesi için gittiğini belirtiyor. Katil zanlısının bu ifadesinde diğer aile bireylerinin ceza almaması için bu açıklamaları yaptığı ortada” dedi.

Katil zanlısı Mehmet Altun’un yakalandıktan sonra bitkin olmaması ve kıyafetlerinin temiz olmasına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Karabulut, “Zanlı yakalandıktan sonra arazide kaldığını söyledi. Cinayet anında üzerinde bulunan tişört arazide kalmasına rağmen nasıl böyle temiz kalmış? Ayrıca hiç de bitkin bir hali yok. Bunları değerlendiğimizde Mehmet Altun’un birileri tarafından saklandığı şüphesi ortaya çıkıyor” şeklinde konuştu. Urfa, Diyarbakır ve Konya barolarının da olayla yakından ilgilendiğini söyleyen Karabulut, “Bizim de yaşanan bu olayla ilgili bazı taleplerimiz olacak. Şu an bu talepleri davanın seyri bakımından açıklayamıyoruz” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here