Demirtaş: Bu nasıl akıl tutulmasıdır?

Edirne F Tipi Cezaevi’nde 6 yıldır tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş “ortak aday olmasın diye herkesin çırpındığını” söyleyerek, “Bu nasıl akıl tutulmasıdır? Tüm liderlere sesleniyorum, yakında hepinizle bir araya geleceğiz. Ya içeride ya dışarıda!” dedi.

Demirtaş, seçimlere yönelik sosyal medya hesabında paylaşımlarını sürdürüyor. Demirtaş bugün Twitter’dan yeni bir açıklama yaptı.

Demirtaş, “ortak aday olmasın diye herkesin çırpındığını” söyleyerek, “Bu nasıl akıl tutulmasıdır?” diye sordu. Demirtaş, şunları kaydetti: “Üç yıldır demokrasi ittifakı olsun diye çırpınıp durduk, olmasın diye muhalefet dahil herkes üstüne düşeni fazlasıyla yaptı. Halk demokrasi ittifakını yoksullaşarak kurdu, partiler ne yazık ki kuramadı.

Şimdi önümüzde dört ay var, ortak aday diyoruz, yine herkes, olmasın diye ne gerekiyorsa yapıyor. Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır?

Neyse ki bu seçimi siyasetçiler değil, halk kazanacak. Ya tam demokrasi Ya mutlak diktatörlük. Kendi gücünüze güvenin, inanın ve dört ay boyunca enerjiyle çalışın. Kesinlikle kazanacağız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here