Dersim’in Pertek ilçesinde birden fazla cinsel istismar olayının ilk duruşması görüldü

Dersim’in Pertek ilçesinde birden fazla mağdurun, sanığın ve suça sürüklenen çocuğun olduğu nitelikli cinsel istismar olayının ilk duruşması görüldü. Duruşma 8 Aralık tarihine ertelendi.

Dersim’in Pertek ilçesinde birden fazla mağdurun, sanığın ve suça sürüklenen çocuğun olduğu nitelikli cinsel istismar olayının, bir mağdur ve 18 yaşından büyük iki sanık yönünden tefrik edilen dosyasının ilk duruşması önceki gün Tunceli 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

Sanıkların ve iki tanığın dinlendiği duruşmada tutuklu sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilirken duruşma 8 Aralık tarihine ertelendi. Olay tarihinde yaşı 13 olan mağdurun dinlenilmesi için ise bir sonraki duruşmaya SEGBİS yöntemiyle katılmasına karar verildi.

Birden fazla kız çocuğunun cinsel istismara maruz bırakıldı

Dersim’in Pertek ilçesinde birden fazla kız çocuğunun cinsel istismara maruz bırakıldığı 2022 yılının Mart ayında ortaya çıkmıştı.

Olaya dair yaşları 18’in altında olan 5 kişi “suça sürüklenen çocuk” sıfatıyla, yaşları 18 ile 23 arasında değişen 3 kişi de şüpheli sıfatıyla gözaltında alınmıştı. İfadeler sonrasında şüpheli ve suça sürüklenen çocuklar tutuklanmış, bir süre sonra şüphelilerden D.G. dışındaki diğer isimler ise serbest bırakılmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here