DEVA Partisi: HDP ile görüşebiliriz

0
Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin (fotoğrafta), Çorum'daki basın toplantısında bir basın mensubunun "Seçim olursa nerede olursunuz? HDP'nin olduğu bir ittifakta yer alır mısınız?" sorusu üzerine, "Demokratik yollarla, meşru zeminde parlamentoya girmiş herkesle irtibat kurabiliriz, görüşme de yapabiliriz ama seçimler için söylüyorsanız bu ittifakı milletimizle yapacağız." dedi. ( Kemal Ceylan - Anadolu Ajansı )

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, ‘Demokratik yollarla, meşru zeminde parlamentoya girmiş herkesle irtibat kurabiliriz’ dedi

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, Çorum’da düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunup gazetecilerin sorularını yanıtladı. İdris Şahin, bir gazetecinin, “Seçim olursa nerede olursunuz? Örneğin HDP’nin olduğu bir ittifakta yer alır mısınız?” sorusuna şöyle yanıt verdi: “Kamuoyunun en fazla sormak istediği hadise, ‘Efendim HDP ile olur musunuz?’ Dünyanın merkezi Çorum’dan ifade ediyorum; Parlamentoya resmi yollardan seçilmiş olan kimseyi ayrıştırıcı, ötekileştirici bir dili DEVA Partisi temsilci ve yöneticileri olarak bizler asla kullanmayacağız. Eğer bir engel varsa, suça karıştığı iddia ediliyorsa bu partiyi seçime sokmazsınız. Seçime girmiş, devletin resmi mercilerinden seçim yeterliliğini almış ve parlamentoya temsilci göndermişse, artık millet iradesini yok sayamazsınız. Millet iradesine dokunan her eli kırmaya ant içerek yola çıktık. Dolayısıyla demokratik yollarla, meşru zeminde parlamentoya girmiş herkesle irtibat kurabiliriz, görüşme de yapabiliriz ama seçimler için söylüyorsanız bu ittifakı milletimizle yapacağız.”

 

Haber Bilal Macit

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here