Diyarbakır’da MHP’li 5 ilçe başkanı istifa etti

Diyarbakır’da bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla MHP Genel Merkezi tarafından görevden alınan MHP İl Başkanı Cihan Kayaalp hakkında beraat kararı verildi.

Kayaalp, tahliye edildikten sonra yeniden İl Başkanı olmak için harekete geçti. MHP Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın da kente gelerek bir dizi görüşmeler gerçekleştirdi.

MHP’li ilçe başkanları Cemal Ayla, Yılmaz Kayaalp, Veysi İpek, Mehmet Orbay ve Hamza Yılmaz, Kayaalp’in yeniden İl Başkanı olması taleplerini Yalçın’a iletti. Ancak talep kabul edilmedi. Bunun üzerine 5 ilçe başkanı görevlerinden istifa etti.

ORTAK YAZILI AÇIKLAMA

5 ilçe başkanı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Kayaalp’in yerine atanan yeni il başkanının başarısız olduğu öne sürülerek şunlar kaydedildi:

“İlimize ziyarette bulunan Teşkilat Başkanımız Edip Semih Yalçın’ın aylardır Diyarbakır’daki teşkilatlarımız üzerine kopan kıyametlere hiç değinmemesi vicdanımızı sızlatmıştır.

Yeni atanan il başkanı ve il yönetimi gerek siyasi deneyimi, gerekse eğitim seviyesinin MHP’yi getirdiğimiz noktada tutamayacağı kanaatine vardık.

İl başkanı olarak atanan arkadaşımız, Ergani gibi bir ilçeyi dahi yönetememişken, hakkında sayısız şikayet ve şaibelerin olduğu ortadayken, bu durumun bugüne kadar titizlikle yaptığımız çalışmalara gölge düşüreceği hasıl olmuştur.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyefendiye olan bağlılığımız, davamıza olan inancımız tamdır. Ancak yeni atanan yönetim ve Ankara’daki destekçileri görevde olduğu sürece herhangi bir görev almayacağımızı belirtir, önümüzdeki günlerde istifamızın detaylı nedenlerini belgeleriyle birlikte kamuoyuna açıklayacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here