Diyarbakır’ın Dicle İlçesinde Kaymakamlıktan yardım isteyen aileler önce AKP teşkilatına başvuruyor

0
Dicle Kaymakamlığı’nın dar gelirlilere vereceği nakdi ve ayni yardımlar için yurttaşlar, AKP ilçe teşkilatına isim yazdırıyor. Liste buradan ayıklandıktan sonra kaymakamlığa gideceği ileri sürüldü.
Koronavirüs dolayısıyla işini kaybeden ve dar gelirli yurttaşlara yapılacak devlet yardımlarının kayıtları AKP il ve ilçe teşkilatlarına taşındığı ileri sürüldü. Diyarbakır’ın Dicle İlçe Kaymakamlığı’nın yapacağı nakdi ve ayni yardımların kimlere verileceğine dair listenin AKP ilçe teşkilatında belirlediği ileri sürüldü. Söz konusu yardım için ilçe halkı, AKP teşkilatına yönlendirilerek isim yazdırması isteniyor. AKP’ye ismini yazdıran dar gelirli ve yoksullar ile işini kaybeden insanların isminde yapılacak elemenin ardından İlçe Kaymakamlığı’na verileceği belirtildi. İsimlerinin yazılmasını istemeyen birçok kişi, devlet yardımından faydalanmak için AKP ilçesine gittiğini söyledi.  Biner TL ile gıda yardımları yapılacak kişilerin bu yöntemle belirlendiği ifade edilirken, bu tür yardımların daha çok AKP’li yöneticilerin çevresindeki kişilere verildiği bilinmekte.
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Dicle İlçe Eşbaşkanı Filiz Binbir de ilçede yardıma muhtaç birçok ailenin olduğu, ancak bugüne kadar kimse tarafından ziyaret edilmediklerini kaydetti.
Haber Bilal Macit

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here