Dündar: TOKİ Nusaybin’de evleri teslim etmiyor

0
Mardin Milletvekili Pero Dündar, sokağa çıkma yasakları döneminde evleri yıkılan yurttaşlara verilmesi gereken konutların TOKİ tarafından hak sahiplerine teslim edilmemesini Meclis gündemine taşıdı.
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin Milletvekili Pero Dündar, Mardin’in Nusaybin ilçesinde yapımına başlanılan TOKİ konutlarının hak sahiplerine teslim edilmemesine ilişkin Meclis araştırması istedi.
Dündar, önergesinin gerekçesinde, 14 Mart 2016 tarihinde Mardin’in Nusaybin ilçesinde ilan edilen ve 21 Nisan 2018 tarihinde kaldırılan sokağa çıkma yasağı sonrasında birçok evin yıkılmış ya da kullanılamayacak hale geldiğini belirterek,  sokağa çıkma yasakları sonrasında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından başlanılan 9 bin 500 dairenin inşaatı aradan geçen uzun süreye rağmen bitirilmediği ve söz konusu dairelerden birçoğunun hak sahiplerine teslim edilmediğine dikkat çekti. Dündar, gerekçesinin devamında ayrıca konutların belirtilen tarihte teslim edilmemesinden kaynaklı hak sahiplerine ödenmesi gereken kira ödemesinin de yapılmadığını ve söz konusu hak sahiplerinin bir de bu yönü ile mağdur bırakıldığını aktardı.
Haber Bilal Macit

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here