Ekrem İmamoğlu Erdoğan’ın “Pazar günü Sisi mi diyeceğiz, Binali Yıldırım mı diyeceğiz?” sözüne cevap verdi: “Adım Ekrem İmamoğlu”

0

“Adım Ekrem İmamoğlu”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 23 Haziran’da tekrarlanacak İstanbul seçimleri için “Pazar günü Sisi mi diyeceğiz, Binali Yıldırım mı” sözüne cevap verdi: Adım Ekrem İmamoğlu.

31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı seçilen ama Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararıyla mazbatası alınan ve bu pazar (23 Haziran) tekrarlanacak seçimlerde yine CHP’den İBB Başkan adayı olan Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Bu pazar Sisi’yi mi, Binali Yıldırım’ı mı seçeceğiz” sözlerine cevap verdi:

“Benim adım Ekrem İmamoğlu. İstanbul’da aday olarak Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım ve Necdet Gökçınar var. Keşke Cumhurbaşkanı sahada olmasa da Türkiye’nin sorunlarıyla ilgilense. Milletimiz ismimi çok iyi biliyor, çok da sevdi.”

“Gizli görüşmeyi Taksim’in göbeğinde yapacağız!”

İmamoğlu, Binali Yıldırım ile katıldığı tartışma programının moderatörü İsmail Küçükkaya ile program öncesi görüşmesiyle ilgili olarak da görüşmenin gizli olmadığını söyledi:

“Taksim’in göbeğinde üç katta basın mensuplarının olduğu bir otelde gizli görüşme yapacağız.

“Akıl tutulması. Buradan mı medet umuyorlar? Bunun yerine çıkın millete ne yapacağınızı anlatın. Belki anlattıklarınızın içinden bir, iki tane seçer 23 Haziran’dan sonra kullanırız, yönetecek olan biziz belli.

“Bu görüşmeyi bir gün sonra bana soran gazeteciye de anlattım bu arada.”

Kaynak: Bianet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here