Ekrem İmamoğlu’ndan Ravza Kavakçı’ya kötü haber: Müfettişler görevlendirildi

0

İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanlarıyla Saraçhane’de bulunan binanın bahçesinde bayramlaşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, içeride de basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ekrem İmamoğlu, “Ravza Kavakçı ile ilgili bir kampanya başlatıldı ‘Ya istifa etsin ya da borcunu ödesin’ şeklinde. Yine buna benzer isimler var mıdır, geçmiş dönemde belediye kaynaklarıyla veya bankamatik memuru olan?” sorusuna, “Bu kuruma borcu var. Buna hukukçu arkadaşlarım bakıyorlar. İdari müfettişler bakıyorlar” diye yanıt verdi.

BANKAMATİK ÇALIŞANLARI!

Ravza Kavakçı ile ilgili bir kampanya başlatıldı “Ya istifa etsin ya da borcunu ödesin” şeklinde. Yine buna benzer isimler var mıdır, geçmiş dönemde belediye kaynaklarıyla veya bankamatik memuru olan?

– Mümkündür. Buna bakıyoruz. Çünkü bu şekilde burslandırılmış kişilerin bir dayanağı olmalı. Kuruma bir becerisini sunma ile ilgili bir hedef koymalı. Siyasal iletişim, bulunduğu kurumla çok ilişkili bir hedef değil. Bu birincisi etik tarafı. Diğer tarafı ise bu kuruma borcu var. Buna da hukukçu arkadaşlarım bakıyorlar. İdari müfettişler bakıyorlar.

Varsa ortada bir terslik kendisine tebliğler yapılacak. Ama onun ötesinde bu tarz uygulamalar var mıdır; mümkün, bakıyoruz inceliyoruz. Bize gelen ihbarları inceliyor, tarama da yapıyoruz. Bu kolay bir iş değil. 85 bine yakın çalışanı olan, 28 iştiraki olan bu sadece belediye üzerinden de yönetilmiyor. Bahsettiğiniz konu bir iştirak üzerinden yapılmış bir işlem. İştiraklere yöneticilerimiz daha yeni atadık. Tümüyle bir teftişe ihtiyacı var kurumun.

KALAN 8 İŞTİRAK ATAMASI

Bahsettiğiniz 8 iştirakle ilgili yakında haber gelecek mi?

– Bugün bile görüşmelerimiz sürüyor. Benim bile katılacağım görüşmeler var. Biz Ağustos sonu iştiraklerle ilgili hiçbir sorunumuz kalmayacağını umut ediyoruz.

SOKAKTA BAYRAM!

Bayramlaşmada 4 gün sokaklardayım dediniz. Bayramda tedbili kıyafetle denetim yapacak mısınız? Sürpriz bayramlaşmalar olacak m?

– Kendimi gizlemeyeceğim. Ama bu bir fikir, böyle bir şey yapmalı mıyız diye bakacağız. Başarabilir miyim? Emin değilim. Biraz kıyafetim değişecek, onu söyleyeyim. Biraz daha spor kıyafetle, bolca yürümeli biçimde İstanbul’u dolaşmak istiyorum. Bazı alanları trafik yokken, tatildeyken insanlar gözlemler yapmak istiyorum.

Birçok yer var kayda aldığımız. Ne kadarını başarabilirim, bilmiyorum. Ama yoğun bir 4 günlük bir program var. Zira 3’ncü gün UEFA heyetine bir yemeğimiz var. 4’ncü günü İngiltere’nin iki takımını süper kupada ağırlıyoruz. O maçı izleyeceğim. Bunun gibi başka planlarım var.

Vazife anlamında da başka programlarımız var. Tümüyle buradayım. Darülacezede bayramlaşma da var. Onun dışında başka ziyaretlerim de var. Rastgele birilerinin kahvelerini de içerim elbet. İyi bayramlar diliyorum size de. Vakti olan basından arkadaşlarımı da bekliyorum gezilerimize. Zevkli İstanbul manzaralarını mutlaka çekeceğiz.

Kaynak: Tele1

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here