Emek ve Özgürlük İttifakı resmen kuruldu

Türkiye’de Kürt sorunu başta olmak üzere temel sorunlarına çözüm gücünü ortaya koyan Emek ve Özgürlük İttifakı’nın deklarasyonunda, “Verilecek ortak mücadele, demokratikleşme yolunda adımlar atılmasını sağlayacak bir yürüyüş olacaktır” açıklaması yapıldı. Emek ve Özgürlük İttifakı, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlediği etkinlikle “Yol haritası” olarak belirlediği deklarasyonu kamuoyuna duyurdu. Deklarasyonu Türkiye İşçi Partisi’nden (TİP) Melis Akyürek ve Emek Partisi’nden (EMEP) Levent Gökçek okudu.

ORTAK MÜCADELE ZEMİNİ

Halkların Demokratik Partisi(HDP), Türkiye İşçi Partisi (TİP), Emek Partisi (EMEP), Emekçi Hareket Partisi (EHP), Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) ve Toplumsal Özgürlük Partisi’nin (TÖP) yer aldığı Emek ve Özgürlük İttifakı’nın deklarasyonu şöyle: “İçinden geçtiğimiz bu olağanüstü süreçte ekonomik ve politik acil görevlerin gerçekleşmesi için hedeflediğimiz ittifak, sömürülen ve ezilen bütün halk kitlelerinin ittifakıdır. İşçilerin, emekçilerin, yoksulların, kadınların, gençlerin, doğa ve insan hakları savunucularının dayanışması ve ittifakıdır. Ortak, güçlü ve kararlı bir mücadele zeminidir.

Ekonomiden siyasete birçok alanda Cumhur İttifakı’nın yarattığı yıkımı durdurmak, Tek Adam Yönetimi’ni sonlandırmak, halkın çalışma ve yaşam koşullarını iyileştirmek, demokratik hak ve özgürlükler temelinde bir değişim ve dönüşümün gerçekleşmesini sağlamak önümüzdeki dönemin acil görevidir” denildi.

Haber: Cengiz Demirtaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here