Erdoğan: Türkiye’ye Nobel Barış Ödülü verilmeli

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Vahdettin Köşkü’nde medya yöneticileriyle bir araya geldi.

Toplantıya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da katıldı.

Erdoğan, ABD’li Cumhuriyetçi Kuzey Carolina Senatörü Lindsey Graham’ın “Türkiye düşmanı biri” olduğunu söylerken, “Böyle bir zatın, senatoya getirmiş olduğu bu tehdit, Türkiye ile ABD ilişkilerini adeta bozmaya yönelik hesapsız bir tehdittir. Ben inanıyorum ki Sayın Trump bu oyuna gelmeyecektir” dedi.

Erdoğan, Suriyeli sığınmacılara ilişkin gelen soruya ise “4.5 milyon Suriye’ye ev sahipliği yapıyoruz; sığınmacı politikası nedeniyle Türkiye’ye Nobel Barış Ödülü verilmeli” ifadesini kullandı.

Erdoğan’ın toplantının ardından Ankara’ya giderek 15 Temmuz Meclis özel oturumuna katılacağı bilgisi paylaşıldı. Erdoğan’ın yarın da Ankara’daki 15 Temmuz etkinliklerine katılması, ardından İstanbul’a gelerek saat 20:00’da Atatürk Havalimanı’nındaki anma etkinliklerine katılması bekleniyor. Ardından Erdoğan’ın 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne giderek oradaki müzenin açılışını gerçekleştireceği biliniyor.

Kaynak: Medyablok

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here