Erdoğan ve Soylu karşı karşıya

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdpğan ve İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu aralarındaki çatlak büyüyor.

Erdoğan, İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’yu görevden almak için çalışmalar yürütmekte fakat Devlet Bahçeli buna engel oluyor.

Ahmet Şık MHP’li bir Milletvekili ile Mecliste bir görüşmesini aktardı ”muhalefet bu kadar Soylu’ya saldırmazsa bizim Genel Başkanımız Soylu’yu görevden alırdı.”

Cumhur İttifakı’nda AKP ile küçük ortak MHP arasındaki bir görüş ayrılığını netleştirdi. Görüş ayrılığının konusu, elbette İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan başkası değil.

İstiklal’deki son olay AKP içinde Soylu’ya karşı sessiz muhalif görüşlerin sesli biçime dönüşmesine vesile oldu.

Soylu’nun odağında yer aldığı krizin nasıl yönetileceği değerlendirilirken bu kez devreye daha önce olduğu gibi MHP lideri Devlet Bahçeli girdi.

Krizin ne kadar derin olduğunu İstiklal’deki Erdoğan ve Soylu’nun açıklamalarından anlaşılıyor. Erdoğan “Kesin olarak bu terördür dersek belki yanlış olur ama ilk gelişmeler ilk valimin bize aktardığı bilgi burada terör kokusu var” derken Bakan Soylu ise “Operasyonlar devam ediyor. Bütün emniyetimiz, güvenlik güçlerimiz, bütün istihbarat birimlerimiz el birliğiyle teyakkuz halindedir. Dün akşam sabaha karşı söyleyeceklerimizi söyledik. Olayın nasıl koordine edildiğini biliyoruz. Nereden koordine edildiğini biliyoruz. Emniyetimiz valiliğimiz gerekli açıklamaları yaptı, yapmaya devam ediyor. Cenazelerimizi kaldıracağız. Biraz önce Adana’ya Ecrin’imizi gönderdik hem babasını gönderdik. Şunu söylemek gerekir. Biz bize verilen mesajı biliyoruz, bize verilen mesajı aldık ve bize verilen mesajın ne olduğunu biliyoruz. Bu aldığımız mesaja çok güçlü bir mesaj vereceğiz” kesin bir dil kullanmıştı.

Görenen o ki daha çok AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Soylu’yu karşı karşıya göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here