Eurovision birincisi sanatçı Romanya’ya sığındı

0

Avrupa şarkı yarışması Eurovision’un 2016 yılında birincisi olan Kırım Türkü sanatçı Jamala, iki çocuğuyla Rusya’nın saldırdığı Ukrayna’dan Romanya’ya sığındı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Jamala, 24 Şubat akşamı çocuklarıyla birlikte Kiev’i terk ettiğini duyurdu

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Jamala, “Rusya’dan gelen işgalcilerin Ukrayna’ya saldırısı üzerinden 5 gün geçti. 24’ünde gece çocuklarla Kiev’den ayrıldık. Neredeyse 4 gün arabada, düzgün yemek yemeden geçirdik. 4 saatte yaklaşık 2 kilometre ilerleyebildik. ‘Neden?’ diye sorabilirsiniz. Evet, milyonlarca kadın ve çocuk, her şeyini, evlerini terk ediyor. Eşlerini geride bırakarak, çocuklarını kurşunlardan korumak için kaçıyor. Ukrayna büyük, güzel ve bağımsız” ifadelerini kullandı.

Jamala, evini terk etmek zorunda kaldığını dile getirerek, “En önemlisi, bu kanlı terörü anlamıyorum. Bu tam olarak bir terör. Beni Kiev’den, evimden kovdu bu terör. Peki ne yapacaksınız? Orada mı yaşayacaksınız? Ülkeye girdiğinizde ‘İşte burayı kurtardık’ mı diyeceksiniz? Hayır, hiç sanmıyorum” mesajı verdi. (DHA)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here