Ezgi Mola Altın Kelebek ödül töreninde Mahsa Amini’yi andı,TBMM’ye çağrıda bulundu

Cem Yılmaz’ın “Erşan Kuneri” dizisinde “Alev” karakterini canlandıran Ezgi Mola, Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Komedi Dizisi Kadın Oyuncu” ödülünü aldı.

Mola konuşmasında, İran’da Mahsa Amini’nin öldürülmesinin ardından kadınların başlattığı protestoların sonrasında, ahlâk polisinin kaldırıldığını öğrenmekten mutlu olduğunu dile getirdi. “Onların yanında olduğumuzu buradan söylemek istiyorum ve ülkemizde her gün yaşanan kadın cinayetlerinin de son bulabilmesi için yasalarımızda yapılacak olan güzellikleri sabırsızlıkla görmek, duymak ve biz de bunu kutlayalım istiyorum” dedi.

Ezgi Mola, konuşmasında “Bu güzel haberlerin hepsinin bizim ülkemizde de yaşanmasını istiyorum. TBMM’deki, ne düşündüğünü gerçekten hiç önemsemiyorum, herhangi bir partideki tüm milletvekillerinin, aynı dilden, aynı yerde kalben durup, kadınlarımız için de çocuklarımız için de tüm canlılarımız için aslında, ağaçlarımız için de hayvanlarımız için de eşit yaşam hakkına sahip olduğumuzla ilgili bir yasa çıkarılmasını istiyorum. Bunucanı gönülden diliyorum. Geldik gidiyoruz. Neye inandığınız, ne düşündüğünüz umrumda değil, birbirimizi sevmeye ihtiyacımız var, sizi çok seviyorum” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here