Finans Bank Kredi Kartı Mağduru Hatun Gezici: Bankanın Güvenlik açığı nedeniyle dolandırıldım

0

Merhabalar, Ben Hatun Gezici. Hiç kullanmadığım @qnbfinansbank / Finans Bank kredi kartımdan 15 bin TL küsur ve 150 Euro küsur dolandırıldım.

 

Yaşım 67 ve korona virüs salgını nedeniyle aylardır evdeyim. Kredi kartı bilgilerim @qnbfinansbank (QNB Finans Bank) güvenlik açığı yüzünden çalınmış, bu bilgilerle dolandırıcılar aylarca alış veriş yapmışlar, banka güvenlik duvarı onlarca sefer İnternet üzeri yapılan alış verişte aşılmış. Kredi kartımın kayıtlı olduğu telefon numaramı da geçici olarak erişime kapatmıştım. Yani tüm bu alışveriş sürecinde telefonuma zaten güvenlik kodunun gelmesi ve benim bu güvenlik kodlarını onaylamam imkânsızdı. Dolandırıcı bu güvenlik duvarını da onlarca sefer aşıyor ve tüm bu süreç boyunca banka bu hesap hareketliliği dolaysıyla güvenlik önlemi almamaya devam ediyor.

Diğer yandan da, bu kredi kartımı bir seneden fazla bir zaman dilimidir kullanmadım. Ben 67 yaşında yaşlı bir kadınım. Bugüne kadar böyle bir mağduriyetle karşılaşmadım. Bu mağduriyetim üzerine bankanın merkez müdürlüğünden beni ve oğlumu aradılar, yardımcı olmak istediklerini söylediler. Bizi faiz, kredi taksiti borcuyla uğraştırmayın lütfen dedik. Bize yardımcı olacaklarını söylediler. Bugün ise bankadan yine aradılar, 2 bin TL’nın üzerinde kredi kartı borcumun taksitini ödememi istediler. Dolandırıldığım süreçte bir sefer dahi benimle iletişime geçmeyen ve bu dolandırıcılığın önünü kesmeyen QNB Finans Bank, 15 bin küsur artı 150 Euro küsur dolandırıldıktan sonra borçlusun diyerek 2 bin TL taksit ödememi istiyorlar.

Birincisi: bankanın kendi hataları ve güvenlik açıkları yüzünden mağdur olan ve dolandırılan benim. Müşterinin gizli bilgileri ve bu bilgilerin her türlü güvenliği bankanın sorumluluğundadır. Banka, bunu müşterilerine taahhüt etmiştir. Banka bu sorumluluğunu bir an önce üstlenip, benden özür dilemesi ve mağduriyetimi gidermesi gerekmektedir.

İkincisi: Bu mağduriyetimden dolayı benden özür dileyip mağduriyetimi gidermek yerine aldığım 1,500 TL emekli maaşımın üzerinde parayı taksit olarak isteyip, üzerine beni açlığa itmek istiyorlar. Yani tüm emeklilik maaşımı verip hiçbir şey yemesem, içmesem, elektrik su parası vermesem dahi istedikleri 2000 TL üzeri taksiti ödemem mümkün değil.

Üçüncüsü: Bu dolandırıcılıkla ilgili Mersin savcılığına suç duyurusunda bulundum.

Dördüncüsü: Nasıl dolandırıldığıma ilişkin tüm belgeleri bu açıklamamla birlikte ilişikte kamuoyunun bilgisine sunuyorum.

67 yaşında yaşlı bir kadın olarak bu kadar açık bir haksızlığa ve dolandırıcılığa karşı boyun eğmeyeceğim. Gerekirse benim durumumda olan binlerce mağdurun sesi olurum. Tüm duyarlı kamuoyunun benim bu hak arama mücadeleme destek sunmalarını bekliyor ve şimdiden verecekleri bu destek ve emek için tüm herkese teşekkür ediyorum.

Hatun Gezici

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here