Gazeteci Mevlüt Öztaş’ın böbrekleri iflas etti

0

Cezaevinde kansere yakalanan ve kamuoyu baskısıyla tahliye edilebilen gazeteci Mevlüt Öztaş’ın böbrekleri de iflas etti. Kanser karaciğere yayıldığı için sarılık da başladı. Mevcut haliyle vücudu kaldıramayacağı için kemoterapiye de son verildi.

 

Kapatılan Cihan Haber Ajansı (CİHAN) Uşak Muhabiri Mevlüt Öztaş, cezaevinde yakalandığı kanser nedeniyle ‘içeride kalamaz’ raporuyla tahliye edilmişti. Geçtiğimiz günlerde durumu ağırlaşan ve yeniden hastaneye yatırılan Öztaş’ın böbrekleri de iflas etti. Öztaş, iki yıl önce böbrek yetmezliği başladığında tahliyesini istemiş, cezaevinde diyalize bağlı bir hayat yaşamak istemediğini söylemişti.

“BÖBREKLER DE İFLAS ETTİ”

Babasının durumuyla ilgili son bilgileri paylaşan kızı Büşra Öztaş, “Kanser karaciğere tamamen yayıldığı için karaciğer görevini yapamaz hale gelmiş, sarılık başladı. Üzerine yetmezmiş gibi böbrekler de iflas etti, bugün diyalize girdi ve bundan sonra da diyalize ihtiyaç duyulacak gibi görünüyor” ifadelerini kullandı.

KEMOTERAPİYE SON VERİLDİ

Kemoterapiye de son verildiğini aktaran Öztaş, “Şu anki haliyle vücut kaldıramayacağı için kemoterapiye devam edemiyoruz, değerler normale dönmezse devam da edemeyeceğiz. Bu gece fazlasıyla rahatsız dualarınızı bekliyoruz” dedi.

MAHKEMEDE “DİYALİZE BAĞLI BİR HAYAT YAŞAMAK İSTEMİYORUM” DEMİŞTİ

Babasının iki yıl önceki mahkemede söylediği sözlere yer veren Büşra Öztaş, “2 sene önce cezaevinde böbrek yetmezliği başladığında Uşak mahkemesinde diyalize bağlı bir hayat yaşamak istemiyorum, tutuksuz yargılanmayı talep ediyorum demişti. Dile getirdiği, ciddiye alınmayan endişeleri tahmininden fazlasıyla gerçek oldu” yorumunda bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here