Genel Yayın Yönetmenimiz Cengiz Demirtaş’ın evine Jandarma ve Özel Tim baskın düzenlendi

İMC Haber 24 Genel Yayın Yönetmeni Cengiz Demirtaş’ın evine baskın yapıldı. Cengiz Demirtaş evde bulunmadığı için jandarmalar tarafından aile fertlerine tepki gösterildiği ortaya çıktı.

Jandarmalar ve özel tim bir ay önce de eve gelip Demirtaş ailesini tehdit etmişlerdi.

Jandarmalar 4 gün önce de köy muhtarı İ.K.’yı telefonla arayarak İMC Haber 24 Genel Yayın Yönetmeni Cengiz Demirtaş ve abisi Selman Demirtaş’ın nerede olduklarını sordular ve “eğer karakola gelmezlerse köyü başlarına yıkarız” diyerek tehditler savurdukları aktarıldı.

Demirtaş ailesinin evine 21.11.2022 tarihinde Jandarma ve Özel Tim tarafından bir kez daha baskın düzenlediler.

Jandarmalar ve Özel Tim’in arama izni olmadan akşam saatlerinde Demirtaş’ın evinde arama yapıldı. Evde bulunan anne Perihan Demirtaş’a “Ermeni sevici oğulun nerede? Daha önce de Cengiz’i uyardık, oğlunu hapiste çürüteceğiz.” diye tehditler savurdular. Oğluna zarar vermelerinden korkan anne Demirtaş rahatsızlanarak köye yaklaşık 40 km uzaklıkta bulunan Diyarbakır Selahattin Eyyubi devlet hastanesine kaldırılarak müdahale edildi.

Diyarbakır muhabirimizin hastaneden aktardıklarına göre doktorların müdahalesi ile anne Demirtaş’ın durumu normale döndü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here