HDP Diyarbakır Yenişehir İlçe Başkanlığı çalışanı polisler tarafından darp edildi

0

HDP  Diyarbakır Yenişehir İlçe Başkanlığı çalışanı Mazlum Vuran Sivil polisler tarafından gece 11  saatlerinde evine dönerken darp edildi : Olayı  İmchaber24’e anlatan Vuran “Surdan evime dönüyordum gece 11 saatlerindeydi birden kalabalık bir sivil polis ekibi önümü kesti. Zırhlı bir   araç içerisinde alikonuldum   tekme ve yumruklarla bana saldırdılar neye uğradığımı şaşırdım   bana faaliyetleim ve. Parti calisanlari hakkında sorular yönelttiler ve bende HDP’nin yasal bir parti olduğunu ve dayatiginiz soruların antidemokratik ve hukuksal bir gerekçesinin olmadığını söyledim ve ısrarla bana dayatikklari bize yardımcı olursan sana zarar vermeyeceğiz aksi takdirde beni tekrar  cezaevine katmakla tehtid ettiler .

Olay yerinden  hemen sonra etraftaki yurttaşlar tepkileri sonuçu beni öldürmekten vazgeçtiler. Beni öldürmeye geldiklerini yumrukları ve tekmelerinden anlamıştım olaydan sonra  mahallenin gençlerinin desteğiyle kolumun altına girip beni şikayetçi olmam için  Çarşı Polis merkez amirliğine gittim burda ifademi bile almadan ve her türlü delil ve mobese kayıtlarına rağmen hiç bir işlem yapılmadan hastaneye gönderildim bunun üzerine ambulansa bindirilip  hastaneye kaldırıldım.”

Olayın ardından günler geçmesine rağmen  üzerindeki psikolojik ve fiziksel baskıyı  atamayan Vuran bu işkenceyi üzerinden atmadığını daha önce cezaevinde zor şartlar altında politik çalışmalarından dolayı hüküm yediğinin bundan sonraki süreçinse beni öldürmek için fırsat kolladıklarını ‘anlattı.

HDP Yenişehir İlçe Başkanlığı çalışanı Mazlum Vuran bundan sonraki bir süreçte bana ve aileme herhangi bir zarar gelmesi halinde başta Türkiye Cumhuriyeti Emniyet Genel Müdürlüğü ve İçişleri Bakanlığı sorumludur dedi.

 

Diyarbakır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here