HDP’den Bahçeli’ye çok sert tepki!

0

HDP Sözcüsü Kubilay, MHP Lideri Bahçeli’yi yönelik,  “ilkesizlik ve tutarsızlık abidesi olan Bahçeli’nin eş genel başkanımıza hakaret dolu sözlerine, kimlik ve kişiliğine saldırı niteliğindeki beyanlarına yanıt vermeyi zül sayıyoruz. Türkiye ve bölge halklarının tek düşmanı vardır o da ırkçılıktır, tekçiliktir. Bu ideolojik politik zihniyetin Türkiye’deki adresi MHP ve onun başındaki Bahçeli’dir. Halklar arasına düşmanlık tohumları ekenler MHP ve onların ortaklarıdır” ifadelerini kullandı.

HDP Sözcüsü Günay Kubilay, ABD ile Türkiye arasında güvenli bölge için varılan anlaşmayı değerlendirdi.

Kubilay, “İktidarın askeri operasyon tehditleri altında Türkiye ve ABD arasında Suriye’nin Kuzeyinde ‘Güvenli Bölge’ kurulması amacıyla başlatılan görüşmelerin anlaşma ile sonuçlanmış olması, saldırı ve savaş seçeneğini devre dışı bıraktığı için olumlu bir gelişme olarak değerlendiriyoruz” dedi.

HALKLAR ARASINA DÜŞMANLIK TOHUMLARI EKENLER MHP VE ONLARIN ORTAKLARIDIR

Kubilay, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözlerini de eleştirerek, “Kuzey Suriye’ye yönelik ‘barış koridoru’ anlaşmasından sonra Rojava’ya askeri operasyonun yapılmamasından duyduğu rahatsızlığı ‘ABD’nin ağzına bakamayız’ şeklinde sözleriyle kamuoyunu kışkırtan bir açıklama yapan MHP Genel Başkanı Bahçeli aynı konuşmada Eş Genel Başkanımız Sezai Temelli’ye hakaret ederken, Anayasa Mahkemesi’nin Barış Akademisyenlerine yönelik kararından rahatsız olduğunu sert bir dille ifade etmiştir. Burada ilkesizlik ve tutarsızlık abidesi olan Bahçeli’nin eş genel başkanımıza hakaret dolu sözlerine, kimlik ve kişiliğine saldırı niteliğindeki beyanlarına yanıt vermeyi zül sayıyoruz. Türkiye ve bölge halklarının tek düşmanı vardır o da ırkçılıktır, tekçiliktir. Bu ideolojik politik zihniyetin Türkiye’deki adresi MHP ve onun başındaki Bahçeli’dir. Halklar arasına düşmanlık tohumları ekenler MHP ve onların ortaklarıdır” dedi.

Kaynak: ABC

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here