İBB Başkanı İmamoğlu İkinci Mazbatasını Çoğunluğu Kadınlardan Oluşan Ekipten Aldı

0

Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı görevini bugün ikinci kez devraldı.

23 Haziran’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanan Ekrem İmamoğlu Çağlayan Adliyesi’ne gelerek mazbatasını aldı.

İmamoğlu burada yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bugün mazbatamı çoğunluğu kadın olan bir ekibin imzası ile teslim alacağım. Bu toplumsal cinsiyet eşitliği adına değerli bir mesajdır. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

İmamoğlu Saraçhane’deki İBB binasına gidecek. İstanbul Belediye Başkanı İmamoğlu daha sonra Saraçhane’deki belediye binası önünde kendisini bekleyen yurttaşlarla bir araya gelecek.

Saraçhane’de binlerce kişi bekliyor

İmamoğlu’nun 18.30’da Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı binasında yapılacak devir teslim töreni için binlerce İstanbullu, binanın önüne gitmeye başladı.

İmamoğlu sosyal medya hesaplarından yaptığı duyuruda şöyle demişti:

“İl Seçim Kurulu, İl Başkanlığımıza yarın mazbata ile ilgili süreci belirtti. 18.30’da Saraçhane’de devir teslimi yapmayı planlıyoruz. Sayın Valimizle de konuştuk. 18.30’da sizleri de bekliyoruz, halkımızı da bekliyoruz. Görevimizi teslim alacağız. Biz bir yandan çalışıyoruz, günümüzü dolu dolu geçiyoruz. Teknik çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah her şey çok güzel olmaya devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here