• Per. Kas 26th, 2020

İMC Haber 24

Haber sokakta, haber yerde!

İmamoğlu, “Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız” sorusunu yanıtladı

Ayşe Arman’a konuşan İBB Başkanı İmamoğlu, Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağına ilişkin soruya, “Mevcut görevimi keyifle sürdürüyorum” şeklinde yanıt verdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?” sorusunu, “Beni insanlar, İBB Başkanlığı’na uygun gördüler. Organik bir şekilde seçildim ve kabul gördüm. O yüzden şu an için tek idealim, işimi yapmak” diye yanıtladı.

İmamoğlu, Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağına ilişkin açıklamada bulundu.

İmamoğlu, Hürriyet gazetesinden bir süre önce ayrılan ve kişisel web sitesinde röportajlar yayımlamaya başlayan Ayşe Arman’a konuştu.

Arman, İmamoğlu ile yaptığı röportajın ikinci kısmını yayımladı.

İmamoğlu, Arman’ın “Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız” soruna, “Belli bir konum içindeyken, farklı bir makama oynamak, stratejik hatadır” şeklinde cevap verdi.

Kendisine yönelik “Cumhurbaşkanlığına oynuyor, o yüzden İstanbul Belediye Başkanlığı’nı fazla önemsemiyor’ şeklindeki eleştirilerin haksız olduğunu dile getiren İmamoğlu, “Haksızlar tabii! Ayrıca bu, mümkün mü?” dedi.

“Mevcut görevimi keyifle sürdürüyorum”

“İstanbul, beni titretiyor” diyen İmamoğlu, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmak muazzam bir duygu. Hem sorumluluğu hem ağırlığı var. Ben, o hisle yaşıyorum. Mevcut görevimi keyifle sürdürüyorum” sözlerini kullandı.

“Peki Cumhurbaşkanlığı adaylığına oynamak..” diyen Arman’a İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, şu cevabı verdi:

“Belli bir konum içindeyken, farklı bir makama oynamak, o makam için kendinize bir yol haritası oluşturmak, toplumsal görev üstlenenler için stratejik hata. Beni insanlar Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na uygun gördüler. Organik bir şekilde seçildim ve kabul gördüm. O yüzden şu an için için tek idealim, işimi yapmak. Ben dedim ki, ‘İstanbul’un gelmiş geçmiş, en demokrat Belediye Başkanı olmak istiyorum.’ Şimdi ise diyorum ki , ‘Dünyanın gelmiş geçmiş en demokrat Belediye Başkanı olmak istiyorum!’ Anlayacağınız tek konsantrasyonum bu. Onun dışında, şunu söyleyebilirim: Yarını, bilse bile, Allah bilir. Başka ne diyeyim?

Kaynak: İndependentturkish

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir