İmamoğlu doğruladı: TÜPRAŞ’ın eski CEO’su İBB Genel Sekreteri olacak

0

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, TÜPRAŞ’ın eski CEO’su Yavuz Erkut’un genel sekreterlik görevine getirilmesini düşündüklerini, bu konuda prosedürlerin devam ettiğini açıkladı.

Haber Global’de yayımlanan programda konuşan İmamoğlu “Ben ne dedim eş, dost akraba yok. Bu şehrin çok kıymetli insanları var. Kendini ispat etmiş. Bir çalışma prensibimiz var. Herkesi kucaklayacağız. Takım çalışmasına uygun, kişiye değil 16 milyon insanı mutlu edecek insanlarla geçmişten bugüne tanışıyoruz. Bu süreç içerisinde tanıştığımız insanlar bile var. Örneğin genel sekreter olarak düşündüğümüz Yavuz Erkut bey, kamu tecrübesi en üst seviyede. Türkiye’nin en kıymetli kurumlarından birini yönetmiş. Hem orada hem diğer görevde başarılı bir CEO’luk yapmış böyle bir beyefendi hizmet yapacak. Bakanlık onayı, güvenlik soruşturması ve diğer prosedürler devam ediyor” dedi.

Yavuz Erkut, TÜPRAŞ’ın özelleştirilmesinin ardından 2006 yılında Koç Holding tarafından şirketin genel müdürlüğüne getirilmişti. 10 yıl boyunca bu görevde kalan Erkut, Tüpraş’ın ardından Azeri devlet şirketi Socar’ın Türkiye Başkanlığı’na getirilmişti. Erkut son olarak İmamoğlu tarafından başkanlık danışmanı yapılmıştı.

Kaynak: HaberSol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here