İMC Haber24 Yazı İşleri Müdürü Bilal Macit’in Evine Polis Baskını

0

İMC Haber24 twitter ve web haber sayfasından sorumlu yazı işleri müdürü Bilal Macit’in evine gelen “Mersin Terörle Mücadele Şubesi” ekipleri tarafından Macit’in nerede olduğu sorulmuş. Anne Rabia Macit, oğlunun evde bulunmadığını söylemesine rağmen TEM polisleri, anneyi kapının önünden iterek eve zorla girip tüm odalarını dağıttılar. Bilal Macit’te dahil tüm aile bireylerinin kişisel eşyaları ve kitaplar yerlere atılarak dağıtılmıştır.

Gazetemiz ve yazı işleri müdürümüz Macit üzerinde devlet baskısı gün geçtikçe artmaktadır. Gazetemizin emekçileri üzerinde ki bu baskı politikası, gerçekleri yazmamızı ve yazılan gerçekleri halkla buluşturmamızı engelleme amacı taşımaktadır.
İMC Haber24’in muhalif bir gazete olduğu kamuoyu tarafından bilinmektedir. Bizler, gerçekleri bulup kamuoyuna mal etmekle görevliyiz. Gazeteciliğin anlamı da budur. Bilal Macit, yalnızca gazetecilik yapmaktadır. Doğruları halka anlatmaktadır.

Türkiye’de basın üzerinde AKP’nin baskısı her geçen gün yoğunlaşıyor. AKP, hukuk tanımayan politikalarıyla birlikte, kendi yasalarını bile rafa kaldırıp kendisine bağlı olan polis ve yargı ile her istediğimi yapabilirim, diyor. Onlar açısından hukuk yalnızca AKP ve çevresinin çıkarlarıdır. Yazı işleri müdürümüz Bilal Macit, yalnızca gazetecilik yapıyor. Yazı işleri müdürümüze yönelik devletin sistematik baskı ve hukuk dışı politikası karşısında demokrat kamuoyunun duyarlı olmasını ve bizimle olan dayanışmalarını büyütmelerini istiyoruz. Özgür basın susturulamaz!
İMC Haber24 Haber Merkezi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here