Instagram Direct için yolun sonuna gelindi!

0

Günümüzde insanların Facebook ve Twitter’dan daha fazla vakit geçirdiği bir platform haline gelen Instagram sadece fotoğraf ve video paylaşıma imkanı sunmakla sınırlı kalmak istemiyor. Instagram Direct bu özelliklerden birisi oldu..

Kullanıcıların daha fazla mesajlaşarak Instagram üzerindeki aktifliğinin artması için sunulan Direct for Instagram uygulaması, Messenger ile benzer şekilde sadece mesajlaşma işlemleri için kullanılıyor.

Instagram Direct uygulaması kapatılıyor!

Bugün beklenmedik bir karara imza atan Instagram kullanıcılara gönderdiği mesaj ile Direct uygulamasını kapatacağını açıkladı. Bu kapsamda mesajlaşmalar eskiden olduğu gibi sadece Instagram uygulaması üzerinden devam edecek.

Instagram’ın neden böyle bir karara imza attığı bilinmezliğini korurken, kısa süre önce düzenlenen F8 Geliştirici Konferansı 2019‘da yapılan açıklamaların etkisi olabilir. Zira, Facebook’un bu geliştirici konferansında WhatsApp, Instagram ve Facebook‘tan gelen mesajların tek bir noktadan kontrol edileceği belirtilmişti.

Kullanıcıların Direct for Instagram uygulamasını hemen silmesine gerek yok. Zira, uygulama önümüzdeki ay kapatılacak ve mesajlaşmaya Instagram’dan kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Kaynak: ShiftDelete