İşgale karşı mücadeleyi büyüteceğiz

Aktivist ve akademisyen Nagihan Akarsel’in katledilmesini kınayan Arap, Kürt ve Ermeni kadınlar “Nagihan Akarsel’i katledenler ortaya çıkarılmalı” dedi. Ayrıca Başûrê Kurdistan hükümetine bu suçlara karşı tutumun göstermesi çağrısında bulundu.

Aktivist ve akademisyen Nagihan Akarsel’e yönelik 4 Ekim’de Başûrê Kurdistan’ın Silêmaniyê kentinin Bextiyarî Mahallesi’nde evinin önünde suikast düzenlenmesi sonucu şehit düştü.

Nagihan Akarsel’e saldırı düzenlendiği zamanda Türk MİT Başkanı Hakan Fidan ise Hewlêr’deydi Artık bu netleşti, Başûrê Kurdistan’da Kürt komutan ve öncülere yönelik her saldırıdan önce KDP ile MİT arasında ziyaretler ve görüşmeler oluyor. Bu ziyaretler Kürt partileri arasında da büyük öfkeye neden oldu.Konuyla ilgili olarak Kuzey ve Doğu Suriye’deki kadın örgütleri sert açıklamalar yaparak, Başûrê Kurdistan hükümetine cinayet suçlarının detaylarını açıklama çağrısında bulundu. Katliam suçlarının ortaya çıkmaması halinde Başûrê Kurdistan hükümetinin kadın devrimine karşı olduğu anlaşılacaktır.

Haber : Cengiz Demirtaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here