İspanya’da koronavirüs döneminde boğalara eziyet için ilk toplanma

0

İspanya’da koronavirüs salgının başladığı dönemden bu yana yasak olan boğa güreşleri başkent Madrid’de yeniden başladı.

İspanya’da koronavirüs salgının nedeni ile yasaklanan boğa güreşleri yeniden başladı. Uzun bir aranın ardından ilk boğa güreşi başkent Madrid’de bulunan Las Ventas Arena’da düzenlendi. Salgın nedeni ile yüzde 40 kapasite ile organize edilen etkinliğe 6 bin kişi katılırken, seyircilerin sosyal mesafe ve maske kuralına uyduğu görüldü. Etkinlikte her koltuğun ön, arka ve yanlarında 2 koltuk boş bırakıldı.

Etkinlikte Enrique Ponce, El Juli ve Miguel Angel Perera da dahil olmak üzere boğaları bıçaklaması ile ünlü isimler arenaya çıkarken, 7 boğa güreşe katılmaya zorlandı.

Etkinliğin bilet satışından elde edilen gelirin ise salgın sürecinde maddi olarak etkilenen ‘boğa güreşi sektörü’ çalışanlarına verilmesi kararlaştırıldı.

İspanya’nın kuzeyindeki Pamplona kentinde boğa koşularıyla tanınan dünyaca ünlü San Fermin Festivali, koronavirüs salgını nedeniyle üst üste ikinci kez iptal edilmişti. Belediye Başkanı Enrique Maya yaptığı açıklamada, festivalin iptal edildiğini duyurmuş, şehirdeki mevcut sağlık durumunun bu yıl da festivalin yapılmasını imkansız kıldığını açıklamıştı.

Her yıl 6-14 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen festivalde, boğa koşularının dışında çok sayıda müzik ve kültür etkinliği yapılıyor. Festivale yaklaşık 1 milyon turist katılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here