Jandarma saldırısında depremzede Çağdaş Can’ın iki kaburgası kırıldı

Hatay Samandağ’da kontrolsüz moloz dökümüne karşı ‘Yaşam Nöbeti’ tutan ve jandarma saldırısı sonrası gözaltına alınan depremzede Çağdaş Can’ın kaburgasında iki kırık meydana geldi

Hatay’ın Samandağ ilçesinde molozlar yerleşim yerlerine dökülmeye devam ediyor. Samandağ halkı halk sağlığını tehdit eden moloz dökümüne karşı “Yaşam Nöbeti” adı atlında bölgede nöbet tutmaya başlamıştı.

Deprem süresince depremzedelerin yanında olmayan iktidar ise yaşam alanlarına sahip çıkmak isteyenlerin karşısına dikilerek saldırdı, gözaltına aldı, depremzedeleri yerlerde sürükledi.

Nöbetin ikinci gününde Jandarmanın saldırısıyla aralarında Partizan okurlarının da bulunduğu 3 kişi gözaltına alındı.Samandağ Uzunbağ’da moloz döküm alanındaki halk nöbeti devam ederken nöbetin 2. gününde jandarmanın saldırısıyla aralarında depremzedelerin ve Partizan okurlarının da olduğu birçok kişi gözaltına alınmıştı.

Gözaltında işkence

Öte yandan Yeşilköy’de işkence ile gözaltına alınan depremzede Çağdaş Can’ın kaburgasında iki kırığın meydana geldiği öğrenildi.

Gözaltına alındığı sırada şiddete maruz kalan Çağdaş Can, sağlık kontrolü için hastaneye götürüldükten sonra doktorlar tarafından kırığı tespit edecek tetkikler yapılmadı. Gözaltında olduğu sırada ağrısının olduğunu belirten Can, savcılığa çıkarılmak üzere sağlık kontrolü için yeniden hastaneye götürüldüğünde röntgen çekilmesini talep etti. Ancak röntgen çekildikten sonra kırıkları gören doktor ve askerler telaşlanarak kendisine sonuçları göstermedi. Sonuçlarda sadece leke çıktığı söyledi.

Savcılıktan bırakıldıktan sonra sonuçları doktora gösteren Can’ın kaburgasında iki kırığın meydana geldiği öğrenildi.

Kaynak: Yeni Demokrasi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here