KADIKÖY BELEDİYESİ VE TÜMBEL-SEN ARASINDA MEMURLARIN BEKLEDİĞİ TİS İMZALANDI

0

Kadıköy Belediyesi ile Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜM-BEL-SEN) arasında 7 aydır Kadıköy Belediye yönetimi

Kadıköy Belediyesi ile KESK’e bağlı TÜM-BEL–SEN arasında imzalanan 2020-2021 yılı toplu iş sözleşmesi töreni CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin, TÜM–BEL–SEN Genel Başkanı Erdal Bozkurt, TÜM-BEL–SEN Genel Sekreteri Yılmaz Yıldırımcı, TÜM–BEL–SEN Basın Yayın Sekreteri Adem Yavuzkaya, TÜM–BEL–SEN İstanbul 3 No’lu Şube Başkanı Hıdır Demirtaş, Kadıköy Belediyesi yönetimi ve personelinin katılımıyla, Kadıköy Belediyesi ana binası bahçesinde gerçekleşti. Yapılan toplu iş sözleşmesi Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Başkan Yardımcısı Mustafa Oltulu, TÜM–BEL–SEN Genel Başkanı Erdal Bozkurt ve TÜM–BEL–SEN İstanbul 3 No’lu Şube Başkanı Hıdır Demirtaş tarafından imzalandı. Sözleşmeye göre TÜM-BEL-SEN’e üye 500 memur ve sözleşmeli personel ortalama aylık brüt 520 lira sosyal iyileştirme zammı alacak.

SÖZLEŞMEDE KADINA ŞİDDET VURGUSU

İmza töreninde kısa bir konuşma yapan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu “Emeğin örgütlenmesi sırasında sizlerin sendikal mücadeleniz ve örgütlülüğünüz sonrası bugün böylesi anlamlı bir imzada birarada bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Bu toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, toplu iş sözleşmesinde yer alan aile içi şiddet maddesinin İstanbul Sözleşmesi’ne atıfta bulunduğunu belirterek, “Bu toplu sözleşmemiz kamuoyuna mesajlar da içeriyor. Bu sözleşmeden yararlanamamanın 4 tane koşulu var, bir tanesi de aile içi şiddet. Belediye çalışanlarımız arasında böyle bir şey olacağına inanmıyorum ancak biz bu toplu sözleşmeye şiddetle mücadelenin yanı sıra, şiddet uygulanması halinde uygulanacak cezayı da koyuyoruz. Sözleşmeyi imzalayan tarafların ayrıca bir görevi daha var, o da Kadıköylü komşularımıza hizmet etmek. Belediye bütçesi, belediyede çalışanların ve Kadıköy’de yaşayanların iyiliği için, onların yaşam kalitesini ve yaşam seviyesini arttırmak için kullanılacaktır” diye konuştu.

TÜM-BEL-SEN Genel Başkanı Erdal Bozkurt “Otuz yıllık mücadelemiz boyunca hiçbir zaman demokrasi, adalet talebimizden vazgeçmedik. Bu bizim için yaşamsal değerdir. Cesareti ve umudu yeniden örgütleyeceğiz, bundan hiçbir zaman geri durmayacağız. Bu toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

Haber / Ümran Gür

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here