Karantinadaki öğrenciler yurtta eşyalara zarar verdi

0

Karantinadaki öğrenciler yurtta eşyalara zarar verdi

Mersin Kırkkaşık Kız Öğrenci Yurdu’nda karantina altında olan bazı Kıbrıslı öğrenciler, yurtta daha önce kalan öğrencilere ait dolapları kırarak, eşyalarına zarar verdi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) bulunan Lefke Avrupa Üniversitesi’nde okuyan 395 öğrenci, 23 Mart’ta koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle kaldıkları yurtlardan apar topar yük gemisiyle Mersin’e getirildi. Mersin’e getirilen 395 öğrenci, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Kırkkaşık Kız Öğrenci Yurdu’na yerleştirilerek, karantinaya alındı. Karantinaya alınan öğrencilerden bazıları, kaldıkları yurdun dolaplarını kırarak, evlerine dönen öğrencilerin özel eşyalarına zarar verdi. Bunu yapanlardan bazıları, marifetlerini sosyal medyalarında paylaştı.

Eşyalara zarar verildi

Yaşananlara tepki gösteren Mersin Üniversitesi öğrencileri, eşyalarını almak için sosyal medya üzerinden imza kampanyası başlattı. Koronavirüs nedeniyle üniversitenin tatil edilmesi sonrası apar topar yurttan çıkarak, evlerine gittiklerini ifade eden öğrenci Zehra Ordu, kendilerine ait bazı eşyaları dolaplarda bıraktıklarını ancak Kıbrıs’tan getirilen öğrencilerin dolapların kilitlerini kırarak, eşyalarına ve yataklarına zarar verdiğini ileri sürdü.

Yasal işlem başlatılsın

Durumu bu kişilerin sosyal medya hesaplarından gördüklerini belirten Ordu, yaşananlara dair yurt müdürü aradıklarını ancak cevap vermediğini, bu mağduriyetin giderilmesini istedi. Ordu, “Eşyalarımıza zarar veren insanlar hakkında yasal işlem başlatılmasını, yurtlarda eşyalarımız için güvenli ortam sağlanmasını, karantina altındaki kişilerin odalara ve eşyalara zarar vermemesi için sık sık kontrol edilmesini istiyoruz” diye konuştu.

Merve Yılmaz da eşyalarına zarar verilmesine tepki gösterip, yetkilileri göreve çağırdı.

Haber Bilal Macit

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here