Kilis L Tipi Kapalı Cezaevi’nde süresiz dönüşümsüz açlık grevi eylemine başladı. 

Kilis L Tipi Kapalı Cezaevi’ndeki politik tutuklular, maruz kaldıkları ihlallerin sona ermemesi üzerine bu kez süresiz dönüşümsüz açlık grevi eylemine başladı. 

Kilis L Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan Uğur Taşdeviren, Hüseyin Osmanpur ve Hüseyin Aydın, “askeri nizamda ayakta sayım” dayatması ve hak ihlallerine karşı 12 Eylül’de 10 gün açlık grevine girmişti. Yapılan görüşmeler üzerine eylemlerini sonlandıran 3 tutuklu, ihlallerin devam etmesi üzerine bu kez süresiz dönüşümsüz açlık grevi eylemine başladıklarını duyurdu.  

Tutuklulardan Uğur Taşdeviren “Kimliğimize dönük bir saldırı var.Kişisel çıkarlar için açlık grevine girmedik. İrademizi tanımıyorlar, bir adli tutukluya yaklaşımları ne ise bize o şekilde yaklaşıyorlar. Ayakta, askeri nizamda sayım dayatıyorlar. Bunu kabul etmiyoruz. Bunun için her gün saldırıya maruz kalıyoruz. Taleplerimiz kabul edilene kadar grevde olacağız. Sonuna kadar direneceğiz. 3 kişiyiz, yalnız kaldık. Ya bizim taleplerimizi karşılayın ya da bizi başka bir cezaevine sevk edin diyoruz. Ancak ne taleplerimiz kabul ediliyor, ne de sevk yapılıyor.” 

Taşdeviren, İHD ve tutuklularla dayanışma dernekleri ile siyasi partilerin cezaevi komisyonlarına “cezaevine heyetler gönderip, tutuklular ile görüşün” çağrısı yaptı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here