Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bu hafta Karkamış’taki bütün okulların tatil edildiğini bildirdi

Antep Karkamış’ta 1’i çocuk 3 kişinin hayatını kaybettiği, 2’si ağır 10 kişinin de yaralandığı havanlı ve roketli saldırı sonucu Karkamış’ta okullar bu hafta boyunca tatil edildi.

DHA’nn haberine göre, okulların hafta boyunca tatil olacağını duyuran Milli Eğitim bakanı Mahmut Bakan Özer, açıklamasında şunları söyledi: “Bir okula böyle bir terör saldırısının isabet etmesi bizi çok yaraladı. İçerde gördüğümüz öğrencilerimizin kitaplarını, defterlerini bırakıp sığınağa gitmeleri, saldırı esnasında okulu terk etmeleri bizi çok hüzünlendirdi. Nizip’ten gelen öğretmenimiz Ayşenur Alkan’a Allah’tan rahmet diliyorum. Bir öğretmenimizi daha kaybettik. Hızlı bir şekilde toparlanacağız. Bugünkü değerlendirmemizde bu hafta Karkamış’ta bütün okulları tatil edeceğiz.

Aynı zamanda hem Bakanlık olarak hem Gaziantep’teki Milli Eğitim Müdürlüğümüzün tüm öğretmenleriyle birlikte buradaki tüm öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin özellikle ailelerin psikolojik destek, danışmanlıkla ilgili her türlü desteklerini sağlayacağız. Hızlı şekilde okullarımızı onaracağız. Türkiye Cumhuriyeti devleti, aziz milletiyle birlikte bu tür saldırılara karşı dimdik ayakta duracak, birlik, beraberliğini çok daha güçlü hale getirecek, sadece bölgesinde değil tüm dünyaya bu aziz milletin neler yapabileceğini gösterecektir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here