Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binasına Atatürk posteri ters asıldı

Muğla’da Milli Eğitim binasına Atatürk posteri ters asıldı. Müdürlük olayla ilgili soruşturma başlatıldığını ve ilgili personellere görevden el çektirildiğini açıkladı.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binasına 10 Kasım kapsamında hazırlanan Atatürk posteri ters asıldı.

Posterin sosyal medyada paylaşılması üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü ‘olayın bir anlık hata ile ortaya çıktığını’ öne sürüp soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Konuya ilişkin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yapılan açıklamada “Olayda ihmal ve kusuru olan görevli personellere yönelik gerekli inceleme ve soruşturma derhal başlatılmış olup olayda ihmali bulunanlar görevden el çektirilmiştir” denildi.

Açıklamada şu ifadeler kullandı:

“09/11/2022 Çarşamba günü bir takım sosyal medya hesaplarında Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hizmet Binasına Atatürk Posterinin ters olarak asıldığına dair görseller paylaşılmıştır.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 84. senei devriyesinde 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü vesilesiyle 09/11/2022 Çarşamba Günü saat 15.30’da kurum binasına Türk bayrağı ile Atatürk posteri asılmıştır. Görevli personel tarafından Türk bayrağı ve Atatürk posterinin asılması esnasında posterin ters olarak asıldığı fark edilerek hemen gerekli düzeltme yapılmıştır. Görevli personelin bir anlık hatası ile ortaya çıkan bu durum bina dışından bir vatandaş tarafından fotoğraflanarak bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılmıştır. Muğla eğitim camiası olarak sosyal medyada böyle bir konu ile karşı karşıya kalmış olmanın derin üzüntüsünü paylaşmakla birlikte Atatürk’ün manevi ruhuna yönelik yapılacak hiçbir yanlış hareketi ve uygulamayı kabul etmediğimizi bir kez daha vurgulamak isteriz. Olayda ihmal ve kusuru olan görevli personellere yönelik gerekli inceleme ve soruşturma derhal başlatılmış olup olayda ihmali bulunanlar görevden el çektirilmiştir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here