• Per. Kas 26th, 2020

İMC Haber 24

Haber sokakta, haber yerde!

Munzur kıyısındaki kan izleri kayıp Engin Eroğlu’na ait

Dersim’de hayvanlarını otlatırken kaybolan Engin Eroğlu’nun cep telefonu ve şapkasının bulunduğu Munzur kıyısında yerde görülen kan izlerinin kendisine ait olduğu belirlendi.

Dersim Ovacık ilçesi Yaylagünü köyünde 15 Haziran’da hayvanları otlatırken kaybolan 28 yaşındaki Engin Eroğlu’ndan tüm aramalara rağmen 11 gündür haber alınamıyor.

Birçok kentten gelen arama kurtarma ekipleri, Munzur suyunda arama çalışmalarını sürdürüyor.

MUNZUR’A DÜŞMESİNDEN ŞÜPHELENİYOR

Engin Eroğlu’nun, yolcu otobüsünden kopan yan bagaj kapısının çarpması sonucu Munzur suyuna düşmesinden şüpheleniliyor. Söz konusu otobüste bir yolcu tarafından çekilen görüntülerde Eroğlu’nun göründüğü noktada yapılan incelemede, şapkası ve cep telefonunun yanı sıra kan izlerine rastlanmıştı. Olaydan hemen sonra Eroğlu’nun babası İbrahim Eroğlu’ndan alınan kan örneği, suyun kıyısında bulunan kan izlerinin Eroğlu’na ait olup olmadığını netleştirilmesi için Van Yüzüncüyıl Üniversitesi’ne gönderildi.

KAN İZLERİ ENGİN EROĞLU’NA AİT

Yapılan DNA testinde, Munzur kıyısında bulunan kan izlerinin Engin Eroğlu’na ait olduğu tespit edildi.  Ağabey Ahmet Eroğlu da kan izlerinin kardeşine ait olduğunu belirterek, ancak Engin’e çarptığı düşünülen aracın tespiti konusunda henüz bir bilgi alamadıklarını söyledi.

Kaynak: ArtıGerçek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir