Müzisyen Şener’in öldürülmesinin nedeni Kürtçe şarkı mı?

Olaya karışanların ailerine göre, müzisyen Onur Şener Kürtçe bir parça söylediği için tartışma çıktı. Ankara’da, müzisyen Onur Şener’in ölümüyle neden olan kavgayla ilgili ciddi bir iddia gündeme geldi.

İddiaya göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan iki müfettiş, TAI’de mühendis olarak çalışan arkadaşları ve aileleriyle birlikte olayın yaşandığı eğlence mekanına gitti. Müfettişler, yakın arkadaşlarının anlattığına göre, Onur Şener’den bir şarkı istedi. Şener, Kürtçe bir parça söyledi. Müfettişlerin yakın arkadaşları, bundan sonrasını şöyle anlattı: “Bu olaydan sonra önce tartışma yaşanıyor. Tartışma büyüyor ve kavgaya dönüşüyor.” Kavga sırasında boğazından cam parçalarıyla ağır yaralanan ve hastaneye sevk edilen Şener, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Şener’e saldıran kişilerin aileleriyle görüşen müfettişlerin iddiasına göre olay şöyle gelişti:

“Çalışma Bakanlığı’ndan iki müfettiş arkadaşımız, TAI’de mühendis olarak çalışan arkadaşları ve aileleriyle birlikte söz konusu eğlence mekanına gitmişler. Arkadaşlar, Onur Şener’den bir şarkı istemiş. Şener, bu parça yerine Kürtçe bir parça söylemiş. Mekan çıkışında önce bir tartışma yaşanıyor. Tartışma büyüyor ve kavgaya dönüşüyor. Şener, hastaneye kaldırılıyor.”

Müzisyen Şener Kürtçe şarkı söylediği için mi öldürüldü?


Haber: Cengiz Demirtaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here