Nasuhi Güngör: “Günü gelince o isimler Erdoğan’ı yalnız bırakacak!”

0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen TBMM Başkan Müşaviri ve gazeteci Nasuhi Güngör sosyal medya hesabından ilginç bir paylaşım yaptı.

 

Odatv’nin haberine göre; Nasuhi Güngör, AKP’nin siyasi geleneğinde, medyada önemli noktalarda yer almış bir gazeteci. AKP’nin siyasi olarak doğuşunu kitaplaştırmış, yükseliş dönemine şahitlik etmiş bir isim. AKP’nin de Erdoğan’ın da yakınında bulunan bir kalem. TRT’nin Haber Dairesi Başkanlığı görevinde de bulunan Güngör, uzun yıllar köşe yazarlığı da yaptı. 2018’deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, kitabındaki ifadeler meydanlarda yüksek sesle dillendirilmişti. Bugün TBMM Başkan Müşaviri olan Nasuhi Güngör, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda AKP içindeki kavgaya dair mesaj verdi. Güngör, AKP içindeki bir grubun, günü gelince taraf değiştireceğini, Erdoğan’ın duruşunu benimsemediklerini söyledi.

 

TÜRKİYE’NİN ZAAFI AÇIKTAN MUHALEFET EDENLER DEĞİL…”

Güngör şu ifadeleri kullandı: “Benim Cumhurbaşkanımızın ve Türkiye’nin durduğu yerle ilgili zerre kadar kuşkum yok. Sorun, bu duruşu benimsemediği halde öyleymiş gibi yapanlar. Türkiye’nin zaafı açıktan muhalefet edenler değil, günü gelince taraf değiştirmekte asla zorlanmayacak olanlardır. Ne kadar çoklar!”  İslami terminolojide “Müslüman gibi göründüğü halde, gerçekte inançsız olan kimseye” münafık denir. Güngör de bu yaptığı çıkışla, AKP içindeki bir gruba münafık demiş oldu.

 

Abc gazetesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here