Nusaybin Davası’nda savcı ceza istedi

0
MARDİN – Nusaybin Davası’nda duruşması görülen Rojhat Aydın’ın duruşması 19 Marta ertelenirken savcı tüm idealardan ceza verilmesini istedi.
Mardin’in Nusaybin ilçesinde sokağa çıkma yasağının devam ettiği 26 Mayıs 2016’da kentten tahliye edilen 17’si çocuk 70 kişi hakkında açılan ve ardından tefrik edilen Nusaybin Davası’nda Rojhat Aydın’ın duruşması görüldü. Mardin 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Tokat T Tipi Kapalı Cezaevinde tutulan Aydın hazır edildi. Duruşmada Rojhat’ın avukatı da hazır bulundu.
Duruşmada savcılık mütalaasını tekrar ederken, Rojahat’a tüm iddialardan ceza verilmesini istedi.
Ardından savunma yapan Rojhat, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecride son verilmesi çağrısında bulundu. Rojhat, avukatı konusunda yaşanan sorun nedeniyle avukatına dosyayı inceleme süresi tanınmasını istedi. Dosyadaki iddiaların hayali olduğunu ve tek bir delil olmadığını beyan eden Rojhat, suçlamaları kabul etmediğini, Nusaybin’de bulunmalarının suç olarak gösterilmeyeceğini söyledi.
Rojhat hakkındaki karar öncesi esasa dair savunma için avukatı ve Rojhat’a süre veren mahkeme, tutukluluk halinin devamına ve bir sonraki duruşmanın 19 Mart’ta görülmesine karar verdi.
Haber Bilal Macit

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here