Para yardımı yapılanlar sosyal medyada ifşa ediliyor

0

Kamu kurumları dar gelirli ve zorda olan ailelere yaptığı nakdi ve ayni yardımı ifşa edecek şekilde paylaşıyor. Hatay’da ilçe milli eğitim müdürlükleri ve kaymakamlıklar evde yaptığı ödemeleri salgın riskini yok sayarak, sosyal medyada paylaşması dikkati çekti.

İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 2 milyon 111 bin haneye yapılacak olan bin TL’lik nakit yardımı ifşaya dönüştü. 3 Nisan itibariyle ihtiyaçları sahipleri yetkililer tarafından ikametlerinde ödemeleri yapmaya başlandı. Hatay’ın Altınözü ve Defne ilçe Milli Eğitim müdürlüğü ve Altınozu İlçe Kaymakamlığı, bu durumu fırsata çevirdi. Ödeme yapılan ikametlere görevlendirdikleri kaymakamlık yetkilileri ve okul müdürleri, yurttaşlara paraları dağıttı. Dağıtıma katılan görevlilerin sağlıklı dağıtma koşulları sağlanamadığı gibi para verilen kişilerin fotoğrafları çekilerek sosyal medyada paylaşıldı.
Çektirdikleri fotoğraflar da Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ile Altınözü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Güner kendi sosyal medya hesaplarında paylaştı. Sosyal medyada paylaşan idareciler,  ödeme yapan görevlileri “Maarif Ordumuz” diye nitelendirmesi dikkat çekti
Haber Bilal Macit

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here