Rabia Naz’ın babasından AKP’li Canikli hakkında suç duyurusu

0

11 yaşındaki kızı Rabia Naz Vatan’ın şüpheli ölümümün aydınlatılmasını isteyen baba Şaban Vatan, siyasi kimliğini kullanarak cinayet dosyası üzerinde baskı oluşturduğu iddiasıyla AKP’li Nurettin Canikli hakkında suç duyurusunda bulundu.

Giresun’un Eynesil ilçesinde Nisan 2018’de evinin önünde ağır yaralı olarak bulunan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan, daha önce kendisi hakkında şikayette bulunan ve cinayeti örtmekle suçladığı dönemin Milli Savunma Bakanı ve AKP Gene başkan Yardımcısı Nurettin Canikli hakkında suç duyurusunda bulundu.

Şaban Vatan, Canikli hakkında suç duyurusunda bulunduğunu sosyal medya hesabından duyurdu.

Baba Vatan, Twitter hesabından paylaştığı ifade tutanağında, Muhammet Vatan’ın dönemin Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ve Coşkun Somuncuoğlu ile gizli bir görüşme yaptığı yer aldı. Tutanakta, Nurettin Canikli’nin bakan, milletvekili ve aynı zamanda iktidar partisi üyesi olması nedeniyle Şaban Vatan’a uygulanan baskılarda yer aldığı belirtildi.

HTS KAYITLARININ İNCELENMESİNİ İSTEDİ

Hollanda’da 20 yıl önce işlenen bir cinayet olayında baz istasyonları, GSM konumları ile cinayetin çözümlendiğini anımsatan Vatan, Nurettin Canikli ve Muhammet Vatan’ın HTS, telefon, uçak yolculuğu ve tüm resmî kayıtlarının incelenmesini istedi.

2018 yılında Yenikapı’da düzenlenen Giresun Günleri’nde Nurettin Canikli’nin siyasi gücünü, bakanlığını, iktidar partisi mensubu olmasını kullanarak üzerine koruma göndererek baskı yaptığını ifade eden Vatan, “Rabia Naz Vatan cinayetinin örtbası içerisinde adı geçerken susturmak için bana yaptığı baskılardan ve yaşam standartlarıma engel oluşu durumları,  aynı zamanda 21 Mart 2019 tarihinde yapıldığım akıl yargılamasında bizatihi kendisinin hakkımda durumları olması ve aynı zamanda 10 Nisan 2019 tarihinde yapılan yargılamayla ilgili kesin karar sonucu çıktığı gün hakkımda yapmış olduğu suç duyurusunu geri çektiği tarihtir. Kamuoyunun duyarlılık göstermesi sonucunda böyle bir vaziyet halinde bulundu. Bütün detaylarıyla beraber Rabia Naz Vatan ve şahsım Şaban Vatan dosyalarındaki Nurettin Canikli’nin şahsi baskıları değerlendirilerek yargılanmasını, aynı zamanda TR 7/24  özel haber ajansından kamuoyuna sunulan Nurettin Canikli ve Ekonomi Bakanı Berat Albayrak aralarındaki ihale çekişmelerinin içeriğinde Rabia Baz Vatan dosyası kullanılarak kamuoyuna cinayetin netliğini gösteren yayın içeriğinde kişilerin durumlarının incelenmesini talep ederim. Nurettin Canikli’den şikâyetçi ve davacıyım” dedi.

Kaynak: MezopotamyaAjansı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here