Ryan Babel: Artık zamanı geldi

0
Ryan Babel of Holland during the UEFA Nations League semi final match between The Netherlands and England at Estadio D. Afonso Henriques on June 06, 2019 in Guimaraes, Portugal(Photo by VI Images via Getty Images)

Hollandalı futbolcu Ryan Babel, İngiliz basınına verdiği röportajda kariyeri boyunca yaşadığı zorluklardan bahsetti.

Galatasaray’a transferi an meselesi olan Ryan Babel, İngiliz basınına kariyeriyle ilgili son deree çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hollandalı futbolcu basın tarafından kendisinin yok hükmünde görüldüğünü söyledi.

“İNSANLAR MİLLİ TAKIMA SEÇİLMEMEM GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYOR”

Ajax, Liverpool ve Beşiktaş’ta oynadım. Avrupa’da büyük takımlarda oynadım. Ülkem için oynadım. Yine de birçok insanın benim seçilmemem gerektiğini düşündüğünü biliyorum. Milli takım konusunda böyle düşündüklerinden eminim.

“BASINDAKİLERE GÖRE BEN YOKUM”

Taraftarlar ve basın tarafından hissediyorum. Bu konuda konuşma zamanım geldi. Artık sessiz kalmayacağım. Kimse beni sevmiyorum. Koeman’ın beni takdir ettiğini biliyorum sadece. Ancak basındakilere göre ben yokum. Onlar için yokum. Her futbolcu, insanların seni izlemeyi sevdiği umuduyla oynar. Ancak taraftarlar için benim bir cazibem yok gibi görünüyor.

KENDİMİ İFADE ETMENİN ZAMANI GELDİ”

Bu konuda ne yapabileceğimi gerçekten bilmiyorum. İnsanlar eğer seni sevmiyorsa, kimse de seni umursamaz. Kendim için üzülmüyorum. Ancak kendimi gerçek anlamda ifade etmenin vakti geldi.

“PARA İÇİN GİTTİM!”

Kariyerimde bu kadar önemli kulüpte oynamama rağmen kimse beni transfer etmek istemedi. Tek bir kulüp ilgi göstermedi. Menajerim, yönetici ve kulüp teknik direktörlerine beni neden istemediklerini sordu. Cevap hep aynı. İyi oyuncu ama bize uygun değil. Her zaman bu cevaplar geliyor. Bu da özgvünenini zedeliyor. Ben de bunu kabul etmek zorundaydım. Sonunda para için bir yere gitmeye karar verdim ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne gittim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here