Seçim güvenliği için avukatlar İstanbul’a geliyor

0

İzmir Barosu’na bağlı 250 avukat İstanbul’a geliyor. Avukatlar seçim güvenliğini sağlayacak.

23 Haziran’da tekrarlanacak İstanbul seçimleri için İzmir Barosu’na bağlı 250 avukat İstanbul’a geliyor. Seçim güvenliği için İstanbul’a gelecek avukatlar İzmir’de başlattıkları Demokrasi ve Adalet Nöbeti son bulmuştu.

Nöbette konuşan İzmir Barosu Başkan Yardımcısı Özgür Yılmazer, İzmir Barosu olarak demokrasi nöbetlerine ve çalışmalara devam ettiklerini anlatarak, “Seçime ve sandıklara sahip çıkmak için eğitim çalışması yaptık. Avukatların sandıklarda ve seçimde görev almasını sağlayacak eğitimlerimizi tamamladık” dedi.

Yaklaşık 250 avukat ile birlikte seçimin ve sandıkların güvenliği için İstanbul’a gittiklerini söyleyen Yılmazer, “Baharımızı elimizden alamaya çalışmışlardı ama yazın geleceğine inanıyoruz. Yazı getirmek için bizlerde diğer tüm demokratik kitle örgütleriyle birlikte İstanbul’da olacağız. Demokrasi nöbetimiz sona eriyor ama umarız demokrasi güneşinin doğduğunu da bu nöbetlerin sonunda görmüş oluruz. Tüm kurumlara nöbetimize ve çalışmalarımıza destek verdikleri için teşekkür ederiz” diye konuştu. (Kaynak: Evrensel)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here